Opublikowano niezwykle szalony zwiastun Yakuza: Like a Dragon

Yakuza 7 JPN Package Visual 10 29 19 001 e1572360028439

Fani azjatyckich produkcji poczują się jak w domu, firma Sega opublikowała właśnie najnowszy zwiastun swojej nadchodzącej gry Yakuza: Like a Dragon, ósmej części (jeśli liczyć odsłonę 0) popularnej serii gier gangsterskich.

Zwiastun zatytułowany The Quest Begins przedstawia Ichibana Kasugę, nowego protagonistę, który zafascynowany grami video zawsze marzył o zostaniu bohaterem. Teraz będzie miał na to szansę w prawdziwym świecie. Materiał przedstawił przekrój przez szereg najróżniejszych aktywności i minigier, jakie będą dostępne w Jokohamie, miejscu akcji gry. Są to między innymi quizy, golf, gra na automatach i wiele, wiele więcej. Zwiastun utrzymano w zwariowanym tonie, który będzie reprezentować Like a Dragon.

Yakuza: Like a Dragon to po części restart serii. Nie znajdziemy tu obecnego od początku cyklu bohatera, Kazumy Kiryu. Porzucono także klasyczny system walki na rzecz starć turowych rodem z japońskich RPG-ów. Mimo to zapowiada się, że ósma Yakuza będzie naprawdę solidnym tytułem, zwłaszcza, jeśli ktoś zamierza zacząć od niej zabawę z serią. Gra dostępna jest już w Japonii, zaś na wersję zachodnią musimy poczekać do 10 listopada 2020 odpowiednio na PC, PS4, XONE i XSeries, a także 2 marca 2021 w przypadku PS5.