Odwiedź Pixel Heaven 2022! Święto dla fanów retro i indie

Pixel Heaven 2022
Pixel Heaven 2022

Pandemiczna rzeczywistość już mija, pora więc wrócić do branżowych eventów. Jedną z okazji ku temu będzie odbywający się w dniach 10-12 czerwca Pixel Heaven. Warto szczególnie, gdyż jest to jubileuszowa, dziesiąta edycja tego wydarzenia.

Na Pixelu doskonale odnajdują się gracze retro (zarówno miłośnicy pierwszych komputerów 8/16 bit, jak i fani lat 90), a także koneserzy gier indie. Przygotowano atrakcje również dla planszówkowiczów i czytelników komiksu. Na wydarzenie składają się m.in. wystawa niezależnych twórców gier Pixel Expo, prezentacje, wykłady, panele, szkolenia oraz konkurs Pixel Awards Europe. Tegoroczne nominacje do nagród są naprawdę mocne i poznacie je na poniższym filmiku i tutaj.

Każda odsłona imprezy to znakomici goście specjalni i wydarzenia towarzyszące. Podczas najbliższej edycji będą to m.in. wystawa poświęcona propagandzie w polskim komiksie czasów PRL, wystawa fotografii w grach wideo PHOTOMODEBOOK, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, turnieje w gry na Commodore Amiga oraz Mortal Kombat na prawdziwym automacie arcade, trzy dni paneli, dyskusji i pokazy filmów, VR Corner, olbrzymia retro strefa komputerów i konsol 8/16 bit, wystawa Smoki i Podziemia oraz Wioska Komiksów

Impreza odbędzie się w weekend 10-12 czerwca w SOHO Warszawa przy ul. Mińskiej 25. Jeśli jesteście ciekawi naszych relacji z poprzednich edycji eventu zapraszamy tutaj i tutaj. Skupiamy się głównie na grach dostępnych w sekcji Pixel Expo.