Pixel Heaven 2024 już za miesiąc! Zapiszcie tę datę w kalendarzu

Pixel Heaven 2024
Pixel Heaven 2024

Fani retro i indie, wasze coroczne święto nadchodzi, oto Pixel Heaven 2024. Organizowane od kilkunastu lat na polskim podwórku wydarzenie odbędzie się w tym roku w dniach 7 – 9 czerwca. Jak zawsze, w Warszawie. W tym roku event powraca na starą miejscówkę Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52, właściwie rzut beretem od metra Marymont.

Czego należy spodziewać się po imprezie? Standardowych prelekcji, stanowisk z popkulturowymi gadżetami wraz z giełdą retro i wreszcie strefy wystawiennicznej, na której nie tylko poznacie ciekawe indyki, ale również będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w Gamedev & Creative Careers Expo. Swoją obecność potwierdziły już np. 11 Bit Studios, Bloober Team czy Lionbridge.

Dodatkowo, w tym roku Pixel planuje kilka ciekawych nowości, wśród których znajdziemy przekrój po historii Gran Turismo i możliwość własnoręcznego spróbowania swoich sił w każdej odsłonie tego cyklu, wystawę poświęconą figurkowemu Warhammerowi, zabawę polegającą na wypełnianiu celów w Księdze Misji, którą otrzyma każdy odwiedzający, a wreszcie turniej Deluxe Ski Jumping – kultowego Małysza.

Nie zabraknie też znanych gości. Pojawi się, np. Jussi Koskela odpowiadający za wspomniane Deluxe Ski Jump, Simon Butler; filar frimy Ocean, Clive Townsend, Jon Hare i Daniel Vavra we własnej osobie, więc jeśli chcecie go osobiście przepytać co tam się dzieje w nadchodzącym Kingdom Come: Deliverance II, nie będzie ku temu lepszej okazji.

Pixel Heaven to świetna okazja, by tuż na przededniu lata pogadać z twórcami gier, pograć w stare klasyki i dowiedzieć się, co tam w świecie indie świszczy. Jeszcze raz, widzimy się: 7 – 9 czerwca przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://pixelheavenfest.com/