Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Nowo powstała firma Neurogaming pracuje nad World of Tanks VR

Wot Vr
Wot Vr

Firma Wargaming oraz grupa  VR Tech ogłosiły dziś powstanie Neurogaming,  firmy zajmującej się growym VR z użyciem własnych technologii. Pierwszym tytułem, który trafił na warsztat nowego studia jest World of Tanks VR.

Slava Makarov, twórca World of Tanks i strategiczny doradca Neurogaming, taki słowami wypowiedział się na temat projektu:

Naszym głównym celem jest zmiana sposobu korzystania z VR jako jednorazowego doświadczenia na rzecz długofalowego zaangażowania w treści i rywalizację. Praca nad przeniesieniem marki World of Tanks, która posiada 180 milionową społeczność do VR jest olbrzymim i ekscytującym wyzwaniem.

Siedziba firmy Neurogaming mieści się na  Cyprze, a studio twórcze zlokalizowane jest w Moskwie. Nad World of Tanks VR pracuje 75 osobowa ekipa, a w planach na ten rok jest rozwój firmy w Europie i USA,  a dokładniej otwarcie nowych biur w Amsterdamie i Nowym Jorku.

Obecnie Neurogaming koncentruje się na technologii CinemaVR skoncentrowanej na sesjach wieloosobowych i kooperacji. CinemaVR pokazało swój potencjał w krajach CIS, gdzie dostępne jest w 36 lokacjach. Na chwilę obecną spróbowało technologii ponad 180 000 graczy. Neurogaming uruchomi własną platformę usług dla biznesu w 2018, która pomoże partnerom zainteresowanym tym rozwiązaniem.

Drugą technologią, nad którą pracuje Neurogaming jest PolygonVR. Prezentowana była na targach gamescom17 i Tokyo Game Show, gdzie zachwycało odwiedzających. Technologia pozwala na pełną immersję i długie sesje wieloosobowe oraz eSport. Ciekawą rzeczą jest jednoczesne wsparcie dwóch ekranów, które daje możliwość zarówno grania, jak i oglądania rozgrywki w tym samym czasie.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

XSX

W serwisie VentureBeat ukazał się artykuł Jeffa Grubba, w którym autor wyjaśnia dlaczego akcjonariusze spółki Zenimax oddali firmę w ręce giganta z Redmond. Według...

RECENZJE GIER

Wingspan autorstwa Elizabeth Hargrave to gra planszowa, która w 2019 zachwyciła graczy na całym świecie, w tym mnie. Niestety będąc w Chinach ograniczam zakup...

RECENZJE GIER

Kojarzycie ta pływające w oczach „cosie”? Jakiś mądrala powiedziałby wam, że to męty ciała szklistego. Pff, ta, jasne! Nie słuchajcie takich osób, bo to...

PUBLICYSTYKA

Jaki internet jest najlepszy? Szybki, bezawaryjny i tani. Niestety duża część ofert dostępnych na rynku nie do końca spełnia wszystkie te kryteria, natomiast najkorzystniejsze...

Advertisement