Nowe funkcje usługi Xbox Live

Podczas zakończonej własnie konferencji Xbox E3 na targach Electronic Entertainement Expo (E3) w Los Angeles, Microsoft przedstawił nową rodzinę urządzeń pod marką Xbox One, jak również liczne funkcje usługi sieciowej Xbox Live oraz najszerszy katalog tytułów premierowych w dotychczasowej historii marki. Przedstawiono również plany dotyczące wprowadzenia usług Xbox Live na wszystkich typach urządzeń i sieci w tym na PC, konsolach, urządzeniach rzeczywistości wirtualnej oraz mobilnych, w celu stworzenia uniwersalnego systemu do gier.

Program Xbox Play Anywhere umożliwi dodatkowo jednorazowy zakup i korzystanie z gier w systemie Windows 10 i na konsolach Xbox One, ze współdzielonymi postępami, zapisami rozgrywki i osiągnięciami. Każdy nowy tytuł pochodzący z Microsoft Studios zapowiedziany podczas E3 2016 będzie wspierał funkcję Xbox Play Anywhere, a katalog gier będzie stale rozszerzany.

 

Nowe funkcje usługi Xbox Live.

  • Kluby Xbox Live: Zupełnie nowy sposób komunikacji pomiędzy graczami umożliwią prywatne społeczności kojarzące użytkowników o podobnych stylach gry, zainteresowaniach i wartościach.
  • Arena Xbox Live: Nowa platforma turniejowa do gier online zaprojektowana dla każdego gracza – od początkującego, po zawodowca – otworzy świat rywalizacji elektronicznej na Xbox One i Windows 10.
  • Cross-play: Gracze Xbox One mogą teraz grać w wybrane tytuły z użytkownikami komputerów PC na systemie Windows 10.
  • Ustawienia językowe i regionalne konsoli Xbox: W odpowiedzi na prośby fanów, Microsoft umożliwi dowolne wybieranie ustawień językowych i regionalnych konsoli Xbox One, niezależnie od miejsca przebywania użytkownika.