Nintendo Switch jest w USA najszybciej sprzedającą się konsolą w historii

Nintendo Switch
Nintendo Switch

Hybrydowa konsola od Nintendo, mająca premierę w marcu zeszłego roku, z miejsca stała się wielkim hitem. Nintendo Switch pomimo przedpremierowych wątpliwości, okazało się platformą, która ma graczom bardzo dużo do zaoferowania. Tytuły na wyłączność takie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Splatoon 2 czy Super Mario Odyssey, okazały się wielkim hitami, a mobilne właściwości konsoli sprawiają, że nawet odgrzewane indyki z pieca, smakują na niej świeżo i atrakcyjnie.

Oczywiście olbrzymia popularność i moda na Nintendo Switch, musiała się przełożyć na wyniki sprzedaży. A te są wręcz kosmiczne. Przełącznik jest bowiem najszybciej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych w historii. Oznacza to, że najnowszy sprzęt od Japończyków pobił rekord kultowego Nintendo Wii.

Amerykanie w zaledwie 10 miesięcy od premiery Switcha zakupili 4,8 mln egzemplarzy konsoli. Wii osiągnęła za ten okres wynik gorszy 0,8 mln.

Rok 2018 raczej nie zapowiada by sprzedaż najnowszej platformy Nintendo miała zwolnić. W najbliższych miesiącach mają się ukazać na Switch takie tytuły jak Kirby Star Allies, Bayonetta i Bayonetta 2, nowy tytuł z Yoshim oraz produkcje od takich gigantów jak Capcom, Sega, EA, Activision, Ubisoftu, Bethesdy.