W grudniu Nintendo Switch było najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Xbox One przed PlayStation 4

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Choć oficjalne dane nie zostały jeszcze ujawnione i mają się pojawić dopiero w przyszłym tygodniu, to jednak wielu przedstawicieli dużych firm zna już dane NPD dotyczące świątecznej sprzedaży. Aaron Greenberg, dyrektor generalny ds. marketingu Xbox postanowił podzielić się na Twitterze swoim  szczęściem wynikającym z grudniowych wyników.

Według Greenberga Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w grudniu, a na drugim miejscu uplasowało się Xbox One, które wyprzedziło PlayStation 4. Greenberg podkreśla również, że konsola Microsoftu miała największą sprzedaż w okresie świątecznym w historii.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż w listopadzie, który był w Stanach Zjednoczonych zdominowany przez platformę Sony. Nie ma w tym jednak nic szokującego, biorąc pod uwagę fakt, że cena japońskiej platformy została znacznie obniżona w okresie Święta Dziękczynienia. Większość Amerykanów, która planowała zakup PlayStation 4 nie musiała czekać do grudnia i zrobiła to miesiąc wcześniej.

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

  1. Anonim napisał(a):

    Sprzedaż Nintendo Switch to nic nowego, ale cieszy, że Xbox One sobie trochę lepiej radzi. Przydałoby się, by Sony przestało się czuć tak pewnie. :/

Dodaj komentarz

TWEETS

Można rozpocząć pobieranie wersji beta Fallout 76 - https://t.co/t8bZxMFZuX https://t.co/A1UY0aI6Vi
Battlefield V ozłocone! DICE oficjalnie zakończyło prace nad grą - https://t.co/eU6LvGXzJ3 https://t.co/J8fpl469W6

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch