W grudniu Nintendo Switch było najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Xbox One przed PlayStation 4

Nintendo Switch e1477487936700

Choć oficjalne dane nie zostały jeszcze ujawnione i mają się pojawić dopiero w przyszłym tygodniu, to jednak wielu przedstawicieli dużych firm zna już dane NPD dotyczące świątecznej sprzedaży. Aaron Greenberg, dyrektor generalny ds. marketingu Xbox postanowił podzielić się na Twitterze swoim  szczęściem wynikającym z grudniowych wyników.

Według Greenberga Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w grudniu, a na drugim miejscu uplasowało się Xbox One, które wyprzedziło PlayStation 4. Greenberg podkreśla również, że konsola Microsoftu miała największą sprzedaż w okresie świątecznym w historii.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż w listopadzie, który był w Stanach Zjednoczonych zdominowany przez platformę Sony. Nie ma w tym jednak nic szokującego, biorąc pod uwagę fakt, że cena japońskiej platformy została znacznie obniżona w okresie Święta Dziękczynienia. Większość Amerykanów, która planowała zakup PlayStation 4 nie musiała czekać do grudnia i zrobiła to miesiąc wcześniej.