Nintendo Switch stało się w Niemczech najszybciej sprzedającą konsolą stacjonarną Nintendo

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 1 minutę

Niemiecki oddział Nintendo w najnowszej informacji prasowej przedstawił szczegóły dotyczące sprzedaży konsoli Nintendo Switch w kraju. Nintendo Switch, w niecały rok od premiery, sprzedało się w Niemczech w nakładzie ponad 600 tysięcy sztuk, pobijając dzięki temu wynik każdej ze stacjonarnych konsol Nintendo, łącznie z Nintendo Wii, ustanowiony w tym samym okresie.

Firma musi być naprawdę zadowolona ze swoich wyników, bo jeszcze nie tak dawno informowaliśmy o kosmicznie wysokiej sprzedaży konsoli w Stanach Zjednoczonych, a i Japonia może się poszczycić naprawdę świetnym wynikiem. Konsola w kilka miesięcy sprzedała się tam lepiej niż Nintendo Wii U przez 5 lat obecności na rynku. Ciekawe, czy dopiero co zapowiedziane Nintendo Lab znajdzie swoją grupę odbiorców i będzie miało znaczący wpływ na dalszą sprzedaż najnowszego sprzętu Japończyków.

Nintendo SwitchNintendo Lab oraz  Mini Direct:

 

Źródło: https://mynintendonews.com/2018/01/18/germany-the-nintendo-switch-has-sold-600000-so-far-selling-faster-than-the-wii/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów