Nintendo Switch – sprzedano 10 milionów konsol w zaledwie 9 miesięcy

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 1 minutę
Nintendo Switch
Nintendo Switch

Nintendo Switch zadebiutowało w marcu tego roku, ale już sprzedało się w ponad 10 milionach egzemplarzach na całym świecie. Japońska firma ma co świętować, bo pomimo sceptycznych komentarzy na temat nowej konsoli sprzęt odniósł sukces.

Sprzedaż napędzają przede wszystkim znakomite gry, które ukazały się na hybrydową konsolę Nintendo. Tytuły takie jak Super Mario Odyssey i The Legend of Zelda: Breath of the Wild z pewnością przyczyniły się do tego wyniku. Nie można zapomnieć także o stale rosnącej liczbie gier od firm trzecich. Na Switcha ukazały się produkcje z bardzo popularnych serii jak Skyrim, FIFA 18, Doom, Rayman lub LA Noir.

Nintendo jest na dobrej drodze do osiągnięcia prognozy sprzedaży na rok obrotowy Switcha. Na początku listopada Japońska firma ogłosiła, że oczekuje sprzedaży 14 milionów sztuk do końca marca 2018 roku.

https://twitter.com/NintendoEurope/status/940566928191606786

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów