Nintendo potwierdza koniec produkcji Nintendo 3DS

Koniec produkcji Nintedo 3DS

Przedstawiciele Nintendo w rozmowie z dziennikarzem Gameindustry.biz potwierdzili ostatnie doniesienia o wycofaniu Nintendo 3DS z produkcji. Informacja ta nie powinna być jednak dla nikogo szokiem. Konsola ta debiutowała jeszcze w 2011 roku, a trzy lata temu przysłowiową pałeczkę po niej przyjął hybrydowy i gorąco przyjęty Nintendo Switch.

Tak późna decyzja o zakończeniu produkcji Nintendo 3DS potwierdza jego olbrzymi sukces. Sprzedaż konsoli osiągnęła poziom ponad 75 milionów egzemplarzy, przechodząc w trakcie swojego życia aż sześć sprzętowych rewizji.

koniec produkcji Nintendo 3DS
Nintendo potwierdza koniec produkcji Nintendo 3DS

Koniec produkcji Nintendo 3DS nie oznacza jednak definitywnej śmierci konsolki. Nintendo zapewniło jej właścicieli, że na chwilę obecną nie planuje wyłączenia jej usług sieciowych i nadal będzie można korzystać z Nintendo eShop oraz rywalizować w trybach wieloosobowych.

Sama historia 3DS-a bez wątpienia należy do ciekawszych w branży, bo w momencie premiery sprzęt okazał się finansową klapą i gdyby nie szybka reakcja Nintendo, ta popularna „kieszonsolka” mogłaby podzielić los Wii U, którego produkcję wstrzymano po zaledwie czterech latach.