Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

NINTENDO

Koniec produkcji Wii U (w Japonii)

Jeśli ktoś z zapartym tchem śledził zeszłotygodniową sagę o końcu produkcji Wii U, to teraz nie się przyszykuje na pokrętny finał tamtej historii.

Dla przypomnienia napiszę, że pierwszego listopada pojawiły się plotki o końcu produkcji Wii U. Informacja ta miała sens bo następca Wii nie sprzedał się zbyt dobrze. Dodatkowo marcowa premiera Nintendo Switch jest dobrym argumentem do zaprzestania produkcji konsoli – niewypału. Następnego dnia Nintendo wszystkiemu zaprzeczało. Teraz według oficjalnej informacji japońskiego oddziału firmy, w najbliższym czasie ma dojść do zakończenia produkcji systemu.

Oczywiście nie oznacza to, że konsola będzie niedostępna do kupienia. Nie wiadomo czy system będzie jeszcze produkowany na potrzeby amerykańskiego albo europejskiego rynku. Koniec Wii U jest jednak już bardzo bliski.

Obstawiam, że Nintendo liczy na wzrost sprzedaży maszyny przy premierze The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Dlatego też definitywne zapowiedzenie końca Wii U przed największą premierą jaka czeka ten system byłoby strzałem w stopę.

Ja jednak szykuję się już do wychylenia flaszki ku pamięci konsoli, która błyskawicznie przegrała z realiami rynkowymi. Trzeba też będzie zrobić jakieś top 10 czy inny tekst celebrujący ten system.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement