Netflix wziął się za Wiedźmina – szykuje się serial na podstawie sagi Sapkowskiego

Tomasz Bagiński reżyserem!

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Platforma telewizyjna Netflix stworzy serial na podstawie powieści polskiego pisarza – Andrzeja Sapkowskiego. W ostatnich czasie o jego prozie było głośno, głównie za sprawą serii świetnych gier inspirowanych Sagą o wiedźminie, za produkcją której stoi polskie studio CD Projket Red.

Sapkowski znany jest ze swojej niechęci do growe adaptacji, ale wynika ona raczej z zazdrości. Wiele lat temu zlekceważył młodych deweloperów i spisał umowę, na mocy której, nie należy mu się procent od sprzedaży gier. Tym razem podstąpił chyba bardziej roztropnie, wszak Netflix to światowy gigant, produkujący dobrze oceniane wysokobudżetowe seriale i filmy.

Producentami serialowej adaptacji będą: Sean Daniel, który w przeszłości wyprodukował filmy z serii Mumia oraz Jason Brown, producent serialu The Expanse. Za reżyserię odpowiedzialni będą: Jarek Sawko oraz Tomasz Bagiński, polski rysownik i animator. Andrzej Sapkowski będzie pełnił rolę konsultanta.

Sam autor nie kryje satysfakcji, że jego twórczość została doceniona przez tak dużą platformę, jaką jest Netflix:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

No nic. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów oraz pierwszy zwiastun.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów