Netflix wziął się za Wiedźmina – szykuje się serial na podstawie sagi Sapkowskiego

Tomasz Bagiński reżyserem!

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Platforma telewizyjna Netflix stworzy serial na podstawie powieści polskiego pisarza – Andrzeja Sapkowskiego. W ostatnich czasie o jego prozie było głośno, głównie za sprawą serii świetnych gier inspirowanych Sagą o wiedźminie, za produkcją której stoi polskie studio CD Projket Red.

Sapkowski znany jest ze swojej niechęci do growe adaptacji, ale wynika ona raczej z zazdrości. Wiele lat temu zlekceważył młodych deweloperów i spisał umowę, na mocy której, nie należy mu się procent od sprzedaży gier. Tym razem podstąpił chyba bardziej roztropnie, wszak Netflix to światowy gigant, produkujący dobrze oceniane wysokobudżetowe seriale i filmy.

Producentami serialowej adaptacji będą: Sean Daniel, który w przeszłości wyprodukował filmy z serii Mumia oraz Jason Brown, producent serialu The Expanse. Za reżyserię odpowiedzialni będą: Jarek Sawko oraz Tomasz Bagiński, polski rysownik i animator. Andrzej Sapkowski będzie pełnił rolę konsultanta.

Sam autor nie kryje satysfakcji, że jego twórczość została doceniona przez tak dużą platformę, jaką jest Netflix:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

No nic. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów oraz pierwszy zwiastun.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

TWEETS

CDP będzie wydawcą kilku nowych firm - https://t.co/pBtEuXuCjm https://t.co/VnZrSmKgrf
Dualshock 4 v2 w kolorze Copper dostępny w przedsprzedaży - https://t.co/PoQfENFblH https://t.co/dP5Rin4lKP

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch