Wiedźmin sezon 3 – rozpoczęły się zdjęcia do trzeciego aktu rzezi na twórczości Sapkowskiego

Wiedźmin Netflix
Wiedźmin Netflix

Netflix ogłosił, że ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu serialu Wiedźmin. Na pierwszym opublikowanym zdjęciu z planu widniej Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri) oraz Płotka.

Niestety showrunnerką i producentką serialu nadal będzie Lauren Schmidt Hissrich, która łagodnie rzecz ujmując, nie cieszy się estymą wśród miłośników prozy Andrzeja Sapkowskiego. O ile pierwszy sezon, choć odbiegający od materiału źródłowego, okazał się ciekawym widowiskiem, to już drugi raził nudną historią i kuriozalnymi rozwiązaniami fabularnymi. Mimo wszystko, drugi sezon serialowego Wiedźmina, napędzany uznaną marką zbudowaną przez książki i znakomite gry, cieszył się sporą oglądalnością.

Wiedźmin Sezon 3
Wiedźmin Sezon 3

O czym będzie trzeci sezon Wiedźmina? Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

Nie znamy jeszcze przewidywanej daty premiery trzeciego sezonu serialu Wiedźmin od Netflixa.