Netflix wkrótce zniknie z Nintendo 3DS oraz Wii U. Wpisujcie miasta i zapalajcie znicze

Netflix na Nintendo

Jeśli do tej pory oglądaliście swoje ulubione seriale z Netflixa na Nintendo 3DS lub Wii U, mam dla Was straszną wiadomość. Jak ogłasza Nintendo Life, jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych zniknie z wyżej wymienionych konsol japońskiego giganta zaledwie dwa lata po tym, jak zniknął z oryginalnego Wii.

Netflix na 3DS i Wii U będzie dostępny do 30 czerwca 2021 roku. Po tej dacie, usługi nie znajdziemy na żadnym sprzęcie Nintendo – a szkoda, bowiem Switch wydaje się być do tego idealnym urządzeniem. Biorąc pod uwagę możliwości zwykłego Switcha, tj. hybryda w postaci trybu handheldowego oraz TV, kiedy włożymy konsolę do docka, oraz popularność konsoli (zarówno zwykłej wersji, jak i Switcha Lite), dziwnym wydaje się brak decyzji o wprowadzeniu Netflixa właśnie na tę platformę aż do tej pory.

Nie ma jednak żadnych pogłosek, jakoby w tej kwestii miałoby się cokolwiek zmienić. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak liczyć na zmianę sytuacji… tymczasem wpisujcie miasta i zapalajcie znicze dla Netflixa na starszych konsolach Nintendo.

Wrocław [*]