Najlepsze strategie 2021 roku

Najlepsze Strategie 2021
Najlepsze Strategie 2021

Witajcie! Zapraszamy do kolejnego z naszych rankingów podsumowujących mijający rok. Tym razem pod lupę wzięliśmy najlepsze strategie. Warto w tym miejscu podkreślić, że aż 4 gry z wyróżnionej piątki znajdują się w abonamencie Microsoftu – Xbox Game Pass. Jeśli więc jesteście zainteresowani którąś z pozycji, powinniście zastanowić się nad wykupieniem abonamentu. Polecamy!

Evil Genius 2 World Domination

5. Evil Genius 2: World Domination

Rebellion | PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Kasjan: Kto chociaż raz nie chciał zawładnąć światem? Dzięki Evil Genius 2: World Domination jest to możliwe. Powrót marki debiutującej kilkanaście lat temu, dzięki Rebellion udał się bardzo dobrze. World Domination bawi i pozwala na dobre zapomnieć o codziennych obowiązkach, by ostatecznie podporządkować sobie wszystkich. Rzadko się zdarza, że możemy w grze być tym złym, a już w ogóle nie ma produkcji, w której możemy zbudować tajną bazę na wyspie, konstruować pułapki i szkolić szpiegów, by na końcu cały świat… zamienić w złoto.

Recenzja Evil Genius 2: World Domination. Źli geniusze są wśród nas

Warhammer 40000 Battlesector

4. Warhammer 40,000: Battlesector

Black Lab Games | PC, PlayStation 4, Xbox One

Kasjan: W naszych rankingach rzadko pojawiały się gry z uniwersum Warhammera. Nie dlatego, że było ich niewiele, ale ze względu na częstą przeciętną jakość taśmowo wypuszczanych produkcji. Na szczęście Warhammer 40,000: Battlesector nie wpisuje się w ten schemat. To bardzo dobra turówka, przy której można spędzić wiele godzin wyrzynając w pień hordy Tyranidów na powierzchni Baala. Brakuje jedynie drugiej kampanii, w której moglibyśmy wcielić się w Tyranidów, ale nadchodzące rozszerzenia powinny naprawić te błędy. Powinniście sprawdzić ją w Game Passie, jeśli lubicie strategie turowe lub uniwersum Warhammera.

Recenzja Warhammer 40,000: Battlesector. Solidna turówka w świetnym uniwersum

Jurassic World Evolution 2

3. Jurassic World Evolution 2

Frontier Developments | PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series

Kasjan: Dinozaury! Park Jurajski! Tycoon! Jeszcze Was nie zainteresowałem? Wierzę, że jednak tak, bo to co przygotowała firma Frontier jest warte sprawdzenia. Druga odsłona tworzenia własnego parku z dinozaurami jest lepsza od pierwszej części i ogólnie można ją zaliczyć jako dobry przykład kontynuacji. Najbardziej zaciekawić powinien Was tryb kampanii z ciekawie zrealizowaną historią, która nawiązuje do wydarzeń znanych z filmu Jurassic World: Upadłe królestwo z 2018 roku. Mamy znane postacie z filmów, ale przede wszystkim, dużo, bo aż ponad 75 różnych dinozaurów!

Humankind

2. Humankind

Amplitude Studios | PC

Jakub: Klonów Cywilizacji nigdy dość, szczególnie tych dobrych! Na szczęście Humankind okazał się być jednym z nich. Twórcy z Amplitude Studios umiejętnie wykorzystali sprawdzoną formułę, urozmaicając ją o kilka własnych pomysłów i rozwiązań. Humankind spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów strategii 4X i recenzentów. W zdobyciu popularności z pewnością pomogło też udostepnienie gry w Xbox Game Pass już w dniu premiery. Dzięki temu osoby sceptycznie podchodzące do tego gatunku mogły się na własnej skórze przekonać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Humankind to strategia, w której odnajdą się zarówno żółtodzioby, jak i weterani wyciskania ostatnich soków z każdej tury. Produkcja Amplitude Studios jest podręcznikowym przykładem uzależnienia od „jeszcze jedna tura”.

Age of Empires IV

1. Age of Empires IV

Relic Entertainment | PC

Damian: Age of Empires IV to bez wątpienia jedna z najlepszych gier tego roku. Niezależnie od tego czy zaczynasz przygodę z gatunkiem RTS, czy jesteś już starym wyjadaczem, produkcja zaoferuje Ci sporo ciekawej zawartości i przyjemną rozgrywkę. Na ukończenie wszystkich kampanii potrzeba około 20 godzin gry, a do tego jest jeszcze tryb multiplayer, który pozwala zmierzyć się z innymi graczami w kilku rodzajach rozgrywek. Fani historii nie będą zawiedzeni, bo gra ma sporo ciekawostek i niezłej jakości filmów prezentujących średniowiecze. Nie ma tu wróżek i czarów, a prawdziwa wiedza. Do tego Age of Empires IV wygląda niesamowicie w rozdzielczości 4K i monitorze panoramicznym.

Recenzja Age of Empires IV. Świetny powrót kultowej serii