Na co zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy?

Fotel Dla Gracza
Fotel Dla Gracza

Gracze, którzy spędzają po kilka, albo nawet kilkanaście godzin dziennie przed monitorem komputera, wiedzą jak ważne jest odpowiednie krzesło gamingowe. To właśnie dzięki niemu unikniesz bólu odcinka szyjnego, czy kręgosłupa. Dowiedz się, czym charakteryzuje się dobry fotel gamingowy oraz jak wybrać odpowiedni model.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy?

W wyborze fotela gamingowe istotną rolę odgrywa jego ergonomia. Dzięki niej, gracze nie będą skarżyć się na kłopoty ze stawami. Fotele przeznaczone dla osób grających powinny być przede wszystkim wyprofilowane, a także posiadać opcję regulacji oparcia, podłokietników, czy zagłówka. To właśnie ta funkcja sprawia, że gracze zachowują prawidłową postawę ciała. 

Największą stabilnością charakteryzują się fotele posiadające przynajmniej 5 kółek. Podczas gry fotel się nie chwieje. Natomiast w trakcie jego przesuwania, ruch jest płynny. Zanim zdecydujesz się na zakup fotela, sprawdź jego maksymalne obciążenie. Jeśli jesteś wysoki, zwróć uwagę na oparcie dostosowane do Twojego wzrostu.  

Fotele gamingowe — funkcje. 

Wybierając fotel gamingowy powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale zastanowić się, czy spełnia następujące funkcje:

  • regulowane odchylenie do tyłu — odpowiednio ustawiony kąt odchylenia sprawi, że odpoczniesz między partiami gry;  
  • regulowane podłokietniki — możesz ustawić podłokietniki w kilku płaszczyznach;
  • regulowane podparcie szyi oraz lędźwi — większość foteli gamingowych posiada dwie poduszki — szyjną i lędźwiową, dzięki którym zachowasz prawidłową postawę w trakcie siedzenia; 
  • solidna konstrukcja — najlepiej, aby stelaż był wykonany z metalu, np. ze stali, ponieważ zwiększa to jego stabilność;
  • wysokojakościowe wykończenie — podłokietniki oraz zagłówek powinny być pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, który będzie w dodatku prosty w czyszczeniu;
  • możliwość kołysania — pozwoli Ci odpocząć;
  • zintegrowane kieszenie — umieścisz w nich np. pad, bądź pilota do telewizora;
  • odporność na wodę — dzięki niej, nie musisz martwić się pojawieniem plam po wylaniu płynu;
  • wbudowana instalacja świetlna — jeśli zależy Ci na spektakularnym wyglądzie Twojego krzesła gamingowego, możesz zdecydować się fotel z diodami LED.

Czy warto go kupić? 

Niektórzy gracze zastanawiają się, czy warto kupować fotel gamingowy. Decyzja o jego zakupie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ odpowiednio dobrany fotel ma wiele zalet — zapewni Ci prawidłową postawę ciała podczas siedzenia oraz wyeliminuje ból pleców, czy stawów. Najwygodniejszym oparciem, będzie to wygięte w kształcie litery S. 

Osoby, które spędzają przed ekranem monitora po kilka godzin dziennie, z pewnością powinny zdecydować się na zakup fotela gamingowego. Podczas jego zakupu zwróć uwagę nie tylko na design fotela, ale i na jego funkcje, które opisaliśmy wcześniej. Nie musisz martwić się o jego koszt, ponieważ ceny nie są wygórowane. 

Jesteś zainteresowany zakupem fotela gamingowego? Jeśli tak, odwiedź stronę https://kamilameble.pl/172-krzesla-i-fotele-gamingowe. Z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni model. Życzymy samych wygranych rozgrywek