Monster Hunter: World to najszybciej sprzedająca się gra Capcomu w historii

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Monster Hunter World
Monster Hunter World

Firma Capcom poinformowała dzisiaj, że gra Monster Hunter: World, w dwa tygodnie od premiery osiągnęła wynik 6 mln sprzedanych egzemplarzy. Oznacza to, że produkcja jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii firmy, która przecież w swoim portfolio ma takie uznane marki jak: Resident Evil, Devil May Cry czy Street Fighter.

Capcom poinformował również, że cały cykl Monster Hunter, osiągnął wynik 46 mln sprzedanych kopii.

Twórcy jednak nie zamierzają spocząć na laurach i na wiosnę zaplanowali już sporo atrakcji dla graczy. Wszystkie działania będą miały na celu długoterminowe zainteresowanie marką i zdobycie jeszcze szerszej rzeszy fanów.

Monster Hunter: World zadebiutował do tej pory jedynie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale już jesienią pojawi się także w wersji na PC. CAPCOM na razie nie planuje wydania gry na konsolę Nintendo Switch, ale przy olbrzymiej popularności najnowszej platformy Nintendo, z ekonomicznego punktu widzenia, byłoby to bardzo dobre posunięcie.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów