Monster Hunter World: Iceborne – znamy datę premiery oraz inne szczegóły wielkiego dodatku. Piękna edycja kolekcjonerska

e81f2e8ec839d5c33e5e693d3d7fc6d7 XL e1557501112782

Dzisiaj w nocy, podczas konferencji State of Play, Capcom ogłosił datę premiery oraz trochę szczegółów na temat nadchodzącego DLC do Monster Hunter: WorldIceborne. Warto zaznaczyć, że Monster Hunter: World jest dla japońskiego studia grą bardzo wyjątkową, bowiem niedawno osiągnął miano najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów tego właśnie studia. Na całym świecie rozesłano już ponad 12 milionów egzemplarzy.

Iceborne zaoferuje mnóstwo zawartości graczom, zaczynając od zupełnie nowej historii, która rozpoczyna się po głównej grze i przenosi łowców do nowo odkrytej lodowej lokalizacji o nazwie Hoarfrost Reach. Pokryty śniegiem teren oferuje ekosystem, który kontrastuje z tym, co widzieliśmy w głównej grze i stopniowo rozszerza się wraz z historią. Iceborne zaoferuje największy region w grze do tej pory, prezentując łowcom bogactwo nowych treści z jeszcze większą liczbą zadań do wykonania niż w oryginalnym wydaniu.

Iceborne wprowadza również nową wyższą rangę Master Rank, zupełnie nowy poziom zadań, dzięki któremu nowe i istniejące potwory stają się bardziej niebezpieczne niż kiedykolwiek. Ekstremalne zimno to także miejsce dla zupełnie nowych lodowatych wrogów, takich jak rogowa brutalna Banbaro i pochowany w śniegu Beotodus. Te przeplatają się z powracającymi ulubieńcami fanów, takimi jak szybko atakujący Nargacuga, który dodaje kilka niebezpiecznych sztuczek do swojego zestawu znaków. Liderem paczki w Iceborne jest tajemniczy nowy flagowy potwór Velkhana, starszy smok z potężnymi atakami lodu, który jest wszechobecnym zagrożeniem w nowej historii.

Aby przygotować graczy do stawienia czoła gwałtownym ekspansjom, dodano kilka nowych opcji rozgrywki, aby poszerzyć repertuar bojowy gracza, stwarzając możliwości nowych strategii łowieckich. Slingera można teraz używać, gdy wyciąga się główną broń, niezależnie od jej typu. Dodano również nowe funkcje dla Slingera, takie jak Clutch Claw, używane do chwytania potworów z bardziej bezpośrednią kontrolą i Flinch Shot, który rozładowuje amunicję Slingera, by ogłuszyć potwory. Każdy z 14 rodzajów broni otrzyma również nowe kombinacje i nowe elementy, co zapewni dodatkową głębię do opanowania w walce.

Co ważne, wymagana jest podstawowa gra Monster Hunter: World. Gracze Iceborne będą mogli od razu cieszyć się niektórymi opcjami rozgrywki, takimi jak Slinger i aktualizacje broni, lecz będą musieli ukończyć główną historię z Hunter Rank 16, aby uzyskać dostęp do nowej fabuły i questów. Kilka opcji jest dostępnych do zamówienia przedpremierowego dla nowych lub powracających graczy na konsoli cyfrowo lub u specjalnych sprzedawców. Dla ludzi posiadających podstawkę rozszerzenie Monster Hunter World: Iceborne jest dostępne jako cyfrowe DLC za 169 PLN. Wersja Digital Deluxe zawierająca zarówno rozszerzenie, jak i kilka przedmiotów kosmetycznych wynosi 209 PLN. Dla nowych graczy, Monster Hunter World: Iceborne Master Edition, zawierający zarówno główną grę, jak i rozszerzenie Iceborne, jest dostępny w przedsprzedaży w sprzedaży detalicznej i będzie dostępny w sprzedaży cyfrowej po premierze za około 230 PLN. Dodatek debiutuje już 6 września.

Steelbook, który będzie dodawany przy zamówieniach przedpremierowych, możecie zobaczyć na grafice poniżej.

Monster Hunter World: Iceborne

Już teraz możecie pobrać wersję próbną Monster Hunter: World na konsoli PlayStation 4, aby zapoznać się z produkcją.

Na najnowszą konsolę Sony możecie także pobrać za darmo dynamiczny motyw z tej właśnie produkcji. Niżej możecie się mu przyjrzeć.

W Japonii będzie dostępna świetna edycja kolekcjonerska Monster Hunter World: Iceborne. Niewykluczone, że i do nas zawita taki świetny zestaw. Możecie się temu przyjrzeć w wątku Tweetów załączonym poniżej.