Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

Minecraft na PS4 dostanie wsparcie VR

Minecraft Ps4 Edition
Minecraft Ps4 Edition

Miłośnicy układania budowli z sześcianów, którzy korzystają z konsoli Sony na pewno się ucieszą. Na oficjalnym blogu PlayStation ukazał się wpis, który ogłasza, że najnowsza aktualizacja Minecrafta doda pełne wsparcie VR.

Według słów Rogera Carpentera ze studia Mojang, gracze Minecrafta, a także użytkownicy PSVR już od dawna prosili producentów o dodanie tej funkcji. Nic dziwnego, możliwość przebywania bez ograniczeń w świecie z sześcianów, gdzie liczy się wyobraźnia, będzie na pewno nie lada gratką dla wielu, nie tylko odbiorców najlepiej sprzedającej się gry na świecie. Studio pracowało nad modułem PSVR od momentu wydania wersji Bedrock w poprzednim roku.

Czy wersja korzystająca z wirtualnej rzeczywistości będzie różnić się czymś od podstawowego Minecrafta? Nie, pracownicy Mojang zapewniają, że będzie to dokładnie ten sam, uwielbiany przez rzeszę fanów tytuł. Nic z niego nie ubędzie, a dodatkowo zostaną wprowadzone do niego nowe funkcje sprzyjające graniu w goglach na głowie. Na ten moment nie wiadomo jednak, co miałyby one dodawać. W wersję VR będzie można grać w trybach Immersive i Living Room.

Minecraft na PSVR korzysta z technologii opracowanej przez Mojang na potrzeby Minecraft VR. Za jej przeniesienie i optymalizację na konsolę Sony odpowiada studio SkyBox Labs. Niestety gra nie uzyska wsparcia kontrolerów ruchowych i sterowanie będzie odbywać się w klasyczny sposób za pośrednictwem DualShock’a 4.

Posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości powinni zacząć je czym prędzej odkurzać. Minecraft w wersji VR ukaże się w formie darmowej akutalizacji dla wszystkich posiadaczy gry na PS4 już w tym miesiącu.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement