Gra Minecraft sprzedała się w liczbie 121 milionów kopii

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Minecraft, kultowa już produkcja od niezależnego studia Mojang AB, przekroczył kolejną barierę wyniku sprzedaży. Na oficjalnym koncie Twittera gry, poinformowano, że od premiery (listopad 2011) rozeszła się on w liczbie 121 milionów kopii. Każdego miesiąca gra gromadzi przed monitorami, telewizorami i wyświetlaczami tabletów i telefonów ponad 55 milionów unikalnych użytkowników. Tak liczną społecznością nie może cię obecnie pochwalić żadna growa produkcja.

Minecraft pomimo ponad sześciu lat na karku, wciąż w zastraszającym tempie poszerza grono swojej społeczności. W czerwcu ubiegłego roku twórcy chwalili się przekroczeniem bariery 100 milionów sprzedanych kopii oraz 40 milionami unikalnych użytkowników w miesiącu.

Mojang AB zostało w 2014 roku wykupione przez Microsoft za 2.5 miliarda dolarów. Wówczas Phil Spencer, szef Xbox nie wykluczał, że powstanie Minecraft 2. W międzyczasie jednak podkreślił, że przy tak szybko powiększającej się społeczności gry, chyba nie ma obecnie większego sensu produkowanie sequelu.

Film inspirowany grą Minecraft ma trafić do kin w 2019 roku.