Gra Minecraft sprzedała się w liczbie 121 milionów kopii

minecraft e1488210750250

Minecraft, kultowa już produkcja od niezależnego studia Mojang AB, przekroczył kolejną barierę wyniku sprzedaży. Na oficjalnym koncie Twittera gry, poinformowano, że od premiery (listopad 2011) rozeszła się on w liczbie 121 milionów kopii. Każdego miesiąca gra gromadzi przed monitorami, telewizorami i wyświetlaczami tabletów i telefonów ponad 55 milionów unikalnych użytkowników. Tak liczną społecznością nie może cię obecnie pochwalić żadna growa produkcja.

Minecraft pomimo ponad sześciu lat na karku, wciąż w zastraszającym tempie poszerza grono swojej społeczności. W czerwcu ubiegłego roku twórcy chwalili się przekroczeniem bariery 100 milionów sprzedanych kopii oraz 40 milionami unikalnych użytkowników w miesiącu.

Mojang AB zostało w 2014 roku wykupione przez Microsoft za 2.5 miliarda dolarów. Wówczas Phil Spencer, szef Xbox nie wykluczał, że powstanie Minecraft 2. W międzyczasie jednak podkreślił, że przy tak szybko powiększającej się społeczności gry, chyba nie ma obecnie większego sensu produkowanie sequelu.

Film inspirowany grą Minecraft ma trafić do kin w 2019 roku.