21 ciekawostek na temat Minecrafta. Znasz je?

Minecraft
Minecraft

O Minecrafcie słyszał niemal każdy, nawet jeśli na co dzień nie gra w gry komputerowe. Ten światowy fenomen zaskarbił sobie na świecie miliony fanów w każdym wieku. Minecraft to gra o budowaniu i eksploracji, która kryje w sobie niezliczoną ilość tajemnic do odkrycia. Oto kilka ciekawostek, które powinny zaciekawić zarówno początkujących, jak i weteranów gry!

1. W piekle poruszasz się szybciej

Świat Minecrafta składa się z kilku wymiarów – zwykłego świata, piekielnego Netheru i mrocznego Endu zamieszkałego przez ostatecznego przeciwnika – smoka. Wszystkie z nich są zbudowane z bloków, po których gracz przemieszcza się z określoną prędkością. Co ciekawe, wchodząc do Netheru, każdy przemierzony blok odpowiada 8 blokom w zwykłym świecie. Tym samym wchodząc do piekła w jednym miejscu i wychodząc w innym, znajdziemy się o wiele dalej niż wskazywałby na to przebyty dystans. Można tego użyć do szybkich podróży!

2. Niezwykła siła piorunów

W Minecrafcie zachodzą różne zjawiska pogodowe, jednym z nich jest burza. Niezwykłą ich właściwością jest zamienianie niektórych stworzeń w inne:

  • przyjazny mieszkaniec wsi zamieni się we wrogą wiedźmę,
  • świnia zamieni się w piglina, czyli człowieka-świnię,
  • creeper zamieni się w swoją naładowaną wersję, która wybucha mocniej.

3. Skąd się wzięły creepery?

Ta zielona maskotka Minecrafta to potwór, który goni gracza i wybucha niszcząc wszystko wokół. Jego niezwykły wygląd jest wynikiem tego, że do jego stworzenia użyto nieudanego modelu świni – stąd posiada 4 łapy.

4. Nietypowe miauknięcia

W Netherze jednym z przeciwników jest Ghast – latający duży duch strzelający kulami ognia i wydający płaczliwe dźwięki. Okazuje się, że to zniekształcone miauknięcia prawdziwego kota!

5. Nie taki straszny Enderman

Endermany to wysokie, czarne, chude potwory, które atakują gracza tylko jeśli ten na nie spojrzy. Teleportują się często za plecy gracza by go zaskoczyć. Można łatwo uniknąć ich ataku wchodząc do wody, gdyż się jej boją. W czasie deszczu wpadają w panikę i co chwila się teleportują.

6. Chmura z eliksiru

W Minecrafcie można wytwarzać mikstury o różnorodnych właściwościach. Niektóre z nich można rzucać by wspomóc sojuszników lub zaszkodzić wrogom. Rzucając taką miksturę w creepera i doprowadzając do jego wybuchu, zostanie po nim chmura, która po wejściu nada ten sam efekt co eliksir.

7. Niezwykłe inne wymiary

W wymiarach Netheru i Endu prawa fizyki są nieco inne niż w normalnym świecie. Kompasy i zegarki nie działają, a próbując przespać się w łóżku, wybuchnie ono! Niektórzy używają tego do walki z potworami!

8. Kolorowe owce

Owce w Minecrafcie, tak jak w prawdziwym życiu są najczęściej białe, lecz zdarza się, że pojawiają się także takie o innych kolorach. Najrzadszym kolorem owcy, który może się pojawić jest różowy, a szansa na pojawienie się to około 1,5%. 

9. Muzyczny Minecraft

Możliwe jest wytworzenie specjalnych bloków muzycznych, które można klikać i zasilać czerwonym proszkiem by wydawały dźwięki. Instrument jaki usłyszymy będzie różnił się w zależności od bloku postawionego pod muzycznym blokiem.

10. Z przyjaciółmi raźniej

Minecraft posiada tryb multiplayer, który wciąż przyciąga rzesze graczy. Możliwość wspólnego budowania, jak i liczne ciekawe minigry wewnątrz Minecrafta wciąż zachęcają by bawić się ze znajomymi. By móc założyć sprawny i szybki serwer Minecraft najlepiej skorzystać z odpowiednich usług Hostingu Minecraft. Więcej na ten temat dowiesz się z poradnika:https://hostingserwerow.pl/hosting-minecraft/

11. Szkodliwe mikstury leczenia

Mikstury leczące, którymi można rzucać, zadają obrażenia potworom takim jak szkielety i zombie.

12. Cały kraj w Minecrafcie

W Danii powstał projekt odwzorowania całego kraju w Minecrafcie. Chociaż budowle i tereny nie są idealnie odwzorowane ze względu na “klockowy” charakter gry, a kraj nie jest zbyt duży, to i tak jest to imponujące! 

13. Ochrona przeciwsłoneczna

Potwory w normalnych warunkach palą się za dnia. Jeśli jednak pojawią się z hełmem na głowie, nie stanie się to.

14. Niezwykły komputer

Już kilku osobom udało się za pomocą czerwonego proszku, który działa jak przewody elektryczne, zbudować działający wewnątrz Minecrafta prosty komputer! Na niektórych z nich można zagrać nawet w gry takie jak Tetris.

15. Ogromne pieniądze

W 2014 roku Microsoft kupił prawo do gry od jej twórcy, za gigantyczną kwotę 2,5 miliarda dolarów!

16. Pechowy bałwan

Ze śniegu i dyni można stworzyć żywego bałwana. Rzucanie w niego butelką z wodą, podobnie jak deszcz, zabije go.

17. Świąteczny prezent

Każdego roku w Święta Bożego Narodzenia wszystkie skrzynie przypominają prezenty świąteczne.

18. Fałszywy przyjaciel

Pająki to spore potwory wspinające się po ścianach. Za dnia niesprowokowane są neutralne, ale tuż po zapadnięciu zmierzchu zaatakują.

19. Wszędobylski futrzak

Oswojone koty, które siądą na skrzyni, uniemożliwiają jej otwarcie.

20. Pomocny wróg

Jeśli portal do Netheru, którym weszliśmy z jakiegoś powodu zgaśnie, a nie mamy zapalniczki potrzebnej do jego aktywacji, to warto sprowokować Ghasta do strzału kulą ognistą w jego stronę.

21. Dziwny język

Wśród języków, które obsługuje Minecraft jest taki, który odwraca wszystkie napisy do góry nogami. Prawdopodobnie jest to żart twórców.