Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

XONE

Microsoft szykuje Xboksa bez napędu, który pojawi się w 2019 roku

Xbox One X
Xbox One X

Microsoft w przyszłym roku wyda nową konsolę, która prawdopodobnie zadebiutuje podczas targów E3 w Los Angeles. Wiemy, że nie będzie należeć do urządzeń z rodziny Scarlett, które mają pojawić się najwcześniej w 2020 roku.

Scarlett zadebiutują dopiero za niecałe 2 lata, a w międzyczasie pojawi się Xbox pozbawiony napędu. W takiej sytuacji użytkownicy nowej konsoli będą skazani na gry z dystrybucji cyfrowej. Na szczęście zieloni mają plan jak przenieść gry z nośników fizycznych w cyfrowy świat.

Konsola to nie wszystko, ponieważ pojawi się specjalny program (disc to digital), który pozwoli przenieść gry fizyczne na dysk konsoli. Problem w tym, że każdą z gier będziemy musieli zanieść do sklepu (np. Microsoft), oddać ją i wtedy dostaniemy klucz na wersję cyfrową.

Cel w pozbyciu się napędu jest prosty, Microsoft chce obniżyć cenę konsoli, a usunięcie napędu mogłoby ją obniżyć nawet o 100$. W tej chwili najtańszy Xbox One kosztuje 299$.

W tym roku pojawi się również nowe SKU Xboksa One S i skupi się na poprawie ogólnego działania konsoli i obniżenia jej kosztów. Sprzęt nadal będzie wyposażony w napęd Blu Ray, więc możecie spać spokojnie.

Konsole z rodziny Scarlett również mogą zostać pozbawione napędu optycznego, ale pracownicy Microsoftu nie podjęli ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Podobno konsola bez napędu może pojawić się już na początku przyszłego roku, więc jej produkcja prawdopodobnie już ruszyła. Nie wiemy jeszcze jaką konsola będzie nosić nazwę.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement