Microsoft szykuje Xboksa bez napędu, który pojawi się w 2019 roku

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Xbox One X
Xbox One X

Microsoft w przyszłym roku wyda nową konsolę, która prawdopodobnie zadebiutuje podczas targów E3 w Los Angeles. Wiemy, że nie będzie należeć do urządzeń z rodziny Scarlett, które mają pojawić się najwcześniej w 2020 roku.

Scarlett zadebiutują dopiero za niecałe 2 lata, a w międzyczasie pojawi się Xbox pozbawiony napędu. W takiej sytuacji użytkownicy nowej konsoli będą skazani na gry z dystrybucji cyfrowej. Na szczęście zieloni mają plan jak przenieść gry z nośników fizycznych w cyfrowy świat.

Konsola to nie wszystko, ponieważ pojawi się specjalny program (disc to digital), który pozwoli przenieść gry fizyczne na dysk konsoli. Problem w tym, że każdą z gier będziemy musieli zanieść do sklepu (np. Microsoft), oddać ją i wtedy dostaniemy klucz na wersję cyfrową.

Cel w pozbyciu się napędu jest prosty, Microsoft chce obniżyć cenę konsoli, a usunięcie napędu mogłoby ją obniżyć nawet o 100$. W tej chwili najtańszy Xbox One kosztuje 299$.

W tym roku pojawi się również nowe SKU Xboksa One S i skupi się na poprawie ogólnego działania konsoli i obniżenia jej kosztów. Sprzęt nadal będzie wyposażony w napęd Blu Ray, więc możecie spać spokojnie.

Konsole z rodziny Scarlett również mogą zostać pozbawione napędu optycznego, ale pracownicy Microsoftu nie podjęli ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Podobno konsola bez napędu może pojawić się już na początku przyszłego roku, więc jej produkcja prawdopodobnie już ruszyła. Nie wiemy jeszcze jaką konsola będzie nosić nazwę.

Źródło: https://www.thurrott.com/xbox/192184/microsofts-building-a-disc-less-xbox-one-for-release-in-2019

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów