Microsoft patentuje następcę kontrolera Elite

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Kontroler Elite
Kontroler Elite

Microsoft właśnie opatentował następcę kontrolera Elite, który jest chwalony przez użytkowników ich konsoli i nie tylko. Nowy kontroler pozwoli na zdecydowanie więcej w kwestii doboru poszczególnych elementów i powinien pojawić się razem z nową konsolą.

Patent widnieje pod nazwą „Game Controller with Removable Controller Accessories”. Tytuł jest chwytliwy i teoretycznie wskazuje na możliwość wymiany praktycznie każdego elementu poza obudową.

Elementy obudowy dla obecnego kontrolera Elite korzystają z magnesów w celu połączenia ich z padem, a w nowym ma być wykorzystana platforma, która jeszcze bardziej ułatwi wymianę. Magnesy nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku drążków analogowych, które z czasem mogą się wyrobić i nie trzymać się na swoim miejscu.

Elite Controller Patent V2

Kontroler powinien mieć ten sam zestaw akcesoriów, więc można liczyć na wymienny przycisk kierunkowy i łopatki na spodzie.

Microsoft zdecydowanie wie jak przygotować kontroler dla bardziej wymagających graczy, więc o jakość urządzenia powinniśmy być spokojni.

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-patents-apparent-elite-controller-successor-with-fully-customisable-buttons/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów