Microsoft jest bliski przejęcia studia Obsidian

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Obsidian
Obsidian

Firma Microsoft jest w trakcie finalizacji zakupu niezależnego studia deweloperskiego Obsidian Entertainment. Nie doszło jeszcze do podpisania dokumentów, tak więc nie możemy ogłosić oficjalnie przejęcia firmy. Nie raz byliśmy bowiem świadkami, że negocjacje upadały tuż przez złożeniem podpisu.

Jedno ze źródeł twierdzi, że transakcja jest dopięta na 90%, drugie z kolei, że przejęcie dewelopera przez Microsoft jest pewne, a jedyną niewiadomą jest kiedy nastąpi jego ogłoszenie.

Obsidian jest głównie znany z prac nad grami RPG. Jego największe działa to Knights of the Old Republic II (2004) i Fallout: New Vegas (2010) czy Pillars of Eternity II: Deadfire (2018).

Studio cieszy się wielkim uznaniem wśród fanów gier RPG, ale jednak często boryka się z trudnościami finansowymi. Dlatego jednym z istotnych argumentów przemawiającym za sprzedażą firmy jest głęboka kieszeń Microsoftu i stabilność finansowa, o której dotąd deweloper mógł jedynie pomarzyć.

Warto wspomnieć, że Microsoft i Obsidian mają już wspólną, ale dość burzliwą historię. Przed wydaniem konsoli Xbox One, studio pracowało nad wyjątkową grą RPG, która miała się pojawić wyłącznie na amerykańskiej konsoli. Firmy jednak nie mogły się dogadać, dlatego projekt o nazwie Stormlands został anulowany w 2012 roku.

Microsoft w tej generacji zawiódł na całej linii jeśli chodzi o tytułu ekskluzywne, ale w przyszłości nie zamierza ponownie popełnić tego błędu. Podczas E3 2018 firma poinformowała o przejęciu Ninja Theory, teraz do kolekcji ma trafić kolejny zdolny twórca. Będzie ciekawie.

Źródło: https://kotaku.com/sources-microsoft-is-close-to-buying-obsidian-1829614135

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów