Microsoft będzie wydawał gry na Switcha i umożliwi korzystanie z Game Passa?

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Switch Game Pass
Switch Game Pass

Według raportu Direct-Feed Games, już niebawem ujawnione zostaną efekt współpracy Microsoftu z Nintendo. Ponoć amerykańska firma przymierza się do wydania kilku swoich produkcji na najnowszy sprzęt wielkiego N.  Na pierwszy rzut może pójść Ori and the Blind Forest, którego port z łatwością powinna udźwignąć japońska konsola.

Jednak plany Microsoftu sięgają o wiele dalej. Firma planuje bowiem jeszcze w tym roku uruchomienie na Switchu usługi Game Pass, z całą biblioteką gier dostępnych na platformie Xbox One. Jak to możliwe? Dzięki ogłoszonej już usłudze strumieniowania o nazwie Project xCloud. Ten sposób dostępu do dużych tytułów od Zachodnich wydawców, nie jest obcy Nintendo. Dzięki technologii strumieniowania, na hybrydowej konsoli ukazały się już w Japonii takie tytuły jak Resident Evil 7 czy Assassin’s Creed Odyssey.

Przyjaźń Microsoftu i Nintendo może mieć znaczący wpływ na równowagę sił w trakcie trwania przyszłej generacji. Współpraca ta może bowiem sprawić, że Japońscy gracze przy wyborze alternatywy dla konsoli Nintendo, zaczną poważniej myśleć o sprzęcie giganta z Redmond.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów