MediEvil z pierwszego PlayStation trafi na PlayStation 4 pod koniec 2018 roku

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 1 minutę
Medievil
Medievil

W czasie PlayStation Experience pracownicy Sony ujawnili, że pod koniec 2018 dostaniemy odświeżoną wersję hitu z PlayStation – MediEvil. Niestety nie podano żadnych konkretów poza tym, że gra będzie działać w rozdzielczości 4K. Więcej informacji mamy poznać w najbliższym czasie.

MediEvil to gra platformowa wydana w październiku 1998 roku na konsolę PlayStation. Historia rozpoczyna się w roku 1286 kiedy czarnoksiężnik Zarok napada na królestwo króla Peregrina. Podczas decydującej bitwy główny bohater i jednocześnie ulubieniec króla Daniel Fortesque zostaje zabity przy pierwszej szarży strzałą z łuku. Aby nie stracić twarzy król opowiada nieprawdziwą historię o męstwie Fortesque i nadaje mu tytuł honorowy Sir. Po 100 latach czarnoksiężnik powraca i niefortunnie za pomocą magii budzi Sir Daniela, który ponownie musi stawić mu czoło oraz zasłużyć na nadany tytuł.

Gracz steruje Sir Danielem widzianym z perspektywy trzeciej osoby. Podczas walki postać może używać zarówno broni białej jak i dystansowej.

Poniżej krótki teaser produkcji:

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów