Kultowa planszówka otrzyma grową adaptację?

txc25QTZFSHxm2bzzxwnzC 650 80

Wiele osób kojarzy termin „adaptacja” z przenoszeniem opowieści na płaszczyznach książka-film-gra komputerowa. Choć te trzy są najpopularniejszymi mediami narracyjnymi, okazuje się, że oprócz nich istnieje również parę innych. Dowodzi tego chociażby growa adaptacja wiedźmińskiej karcianki Gwint. Natomiast dziś zapowiedziano Mansions of Madness: Mother’s Embrace – grę komputerową bazującą na historii z planszówki inspirowanej twórczością H. P. Lovecrafta.

Mansions of Madness to kultowa „papierowa” gra, która kładzie nacisk na współpracę pomiędzy kilkoma osobami. Działająca w oparciu o aplikację mobilną planszówka stała się inspiracją dla niezależnego studia Lukyhammers i wydawcy Asmodee Digital do prac nad tytułem wideo.

W przeciwieństwie do „papierowego” dzieła, wirtualna wersja Mansions of Madness postawi na tryb single player, choć podczas rozgrywki będziemy sterować kilkoma bohaterami. Miejsce akcji to słynne fikcyjne miasteczko Arkham, a jeśli chodzi o fabułę, najprawdopodobniej wcielimy się w role badaczy z lat 20. XX wieku, których zadaniem będzie eksploracja opuszczonego domu pełnego pułapek i niebezpieczeństw. Wstępnie Steamowa premiera gry ma mieć miejsce na początku przyszłego roku. Na razie nie wiadomo nic na temat platform, na które będzie przeznaczona produkcja.


Źródło: https://www.pcgamer.com/mansions-of-madness-is-getting-a-proper-videogame-adaptation/