Kontynuacja Sonic Manii aktualnie nie znajduje się w planach

sonic mania download e1525201567688

Takashi Izuka, producent odpowiedzialny za serię Sonic w wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu zdradził, że aktualnie kontynuacja Sonic Manii nie znajduje się w planach wydawcy. Takashi wyjaśnił, że projekt 'Sonic Mania’ wydaje się kompletnym produktem, biorąc pod uwagę nadchodzącą wersję Plus i nie zastanawiał się jeszcze, co powinien zrobić z serią w przyszłości. Producent na łamach magazynu podziękował również fanom ponad dźwiękowego niebieskiego jeża, stwierdzając:

Dzięki wszystkim graczom, którzy zakupili oryginalną Sonic Manię, jesteśmy w stanie kontynuować jej rozwój poprzez wersję Plus i za to jesteśmy naprawdę wdzięczni. Mogłoby się wydawać, że Mania była skierowana przede wszystkim do osób dobrze zaznajomionych z 16-bitową erą Segi Genesis ze względu na to, że jest to gra 2D odwołująca się do przeszłości serii, jednak w rzeczywistości grają w nią ludzie z bardzo szerokiego przedziału wiekowego. W szczególności poza Japonią, gdzie w przypadku wersji cyfrowej największa baza użytkowników dotyczy uczniów szkół podstawowych. Tym razem sprzedajemy ją (Manię) w takiej formie i cenie, że jest naprawdę łatwa do uzyskania i jeśli jeszcze w nią nie graliście, proszę, byście to zrobili. Zdecydowanie mogę polecić ten tytuł także japońskim uczniom!

Sonic Mania oficjalnie sprzedała się w ponad milionie sztuk, przebijając nawet Sonic Forces, więc brak jakichkolwiek planów co do kontynuacji jest naprawdę zaskakujący. Jeśli graliście w Manię, dajcie znać w komentarzach, co o niej sądzicie, no i przede wszystkim, czy planujecie wesprzeć przyszłość cyklu poprzez kupno wersji Plus.

Naszą recenzję Sonic Manii znajdziecie tutaj.

Sonic Mania – Zwiastun produkcji:


Źródło: https://www.destructoid.com/there-are-no-plans-for-a-sonic-mania-sequel-at-this-moment-501125.phtml