Koch Media przejęło twórców Road 96

Road 96
Road 96

Firma Koch Media kupiła dziś francuskie studio DigixArt.

Założone w 2015 roku przez Yoana Fanise i Anne-Laure Fanise studio niezależne, to wielokrotnie nagradzany i utytułowany deweloper.

DigixArt ma na koncie takie uznane przez krytyków tytuły jak Lost in Harmony oraz 11-11 Memories Retold. A już 16 sierpnia zadebiutuje na PC i Switchu, wyczekiwane przez miłośników gier Indie – Road 96.

Klemens Kundratitz, współzałożyciel i CEO Koch Media, skomentował:

DigixArt to bardzo utalentowane studio z doświadczonym zespołem, który udowodnił, że potrafi stworzyć świetne tytuły. Jako część Koch Media i Embracer, DigixArt ma potencjał na wzrost i stanie się liderem wśród twórców gier narracyjnych. Nie możemy się doczekać powitania ich w naszym zespole, pod marką Ravenscourt.

Kluczowymi atutami DigixArt są tworzenie i rozwijanie oryginalnych tytułów oraz doskonałe opowiadanie historii poprzez unikalne, skupione na fabule i atmosferze gry. Firma będzie nadal działać jako niezależne studio, a ze wsparciem Koch Media będzie mogła rozwinąć zespół.

Anne Laure Fanise, współzałożycielka DigixArt, skomentowała:

Dzięki połączeniu sił z Koch Media i Embracerem, będziemy mogli rozwijać nasz zespół i nadal skupiać się na tworzeniu innowacyjnych i świetnych gier. Jesteśmy naprawdę podekscytowani współpracą i tym, co oznacza ona dla przyszłości DigixArt.