Road 96 nagrodzone! Wiemy kiedy zadebiutuje na konsolach PlayStation i Xbox

Road 96
Road 96

Road 96 zadebiutowało na PC i Nintendo Switch w sierpniu zeszłego roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem. W końcu poznaliśmy datę premiery na duże konsole.

Firmy Ravenscourt i DigixArt mają powody do radości, gdyż gra Road 96, na wczorajszej gali rozdania Pégases Awards Road 96 zgarnęła statuetki w aż pięciu kategoriach:

  • Najlepsza gra niezależna
  • Więcej niż gra wideo
  • Najlepsza dostępność
  • Najlepszy projekt dźwięku
  • Najlepszy projekt narracji

CEO i dyrektor kreatywny studia DigixArt nie krył radości z otrzymanych nagród:

Jesteśmy tak dumni, że otrzymaliśmy te wszystkie statuetki, mieliśmy cichą nadzieję na jedno wyróżnienie, ale aż pięć – to jest absolutnie niewiarygodne. W dzisiejszych czasach na innowacyjne doświadczenia narracyjne czeka bardzo szeroka publiczność. Świat gier zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich lat. Road 96 to nasze wspólne dzieło, odzwierciedlenie różnorodności w zespole, które pokazuje, że globalny sukces nie jest tylko kwestią skali projektu.

Yoan Fanise

Uroczystość, była doskonałą okazją, by podzielić się z graczami świetną informacją, otóż Road 96 od 14 kwietnia będzie dostępne także na platformach, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series, w polskiej wersji językowej.