Już niedługo startuje 3. Przegląd Horrorów FEST MAKABRA

FEST MAKABRA

Już 26 października z okazji Halloween, startuje trzecia edycja FEST MAKABRA, ogólnopolskiego przeglądu horrorów, prezentujący najnowsze produkcje z gatunku kina grozy, które zostaną pokazane w polskich kinach po raz pierwszy.

Prezentowane filmy będzie można obejrzeć w całej Polsce w kinach studyjnych i lokalnych oraz na nocnych maratonach sieci multipleksów. Organizatorem wydarzenia jest dystrybutor filmowy Kino Świat.

Na 3. przeglądzie horrorów FEST MAKABRA obejrzymy:

Mrok

Porównywana do kultowego obrazu „Pozwól mi wejść” mroczna i brutalna historia o przyjaźni dwojga samotnych nastolatków i ich nieokiełznanych instynktach. Odważny debiut reżysera i scenarzysty Justina P. Lange’a w błyskotliwy sposób łączy krwawy horror o zombie z przejmującym motywem dorastania i społecznego wykluczenia. W roli głównej hipnotyzująca Nadia Alexander, laureatka nagrody dla Najlepszej aktorki na festiwalu FrightFest. „Mrok” został nagrodzony za Najlepszy Scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych Fantaspoa.

Ukrywająca się w lasach nieumarła nastolatka (Nadia Alexander) w trakcie polowania spotyka niewidomego chłopca (Toby Nichols), który właśnie wydostał się z rąk przetrzymującego go porywacza. Oboje doświadczyli ogromnego okrucieństwa ze strony dorosłych, co sprawia, że szybko nawiązują bliską więź. Ich zaskakująca przyjaźń i wspólna walka z demonami przeszłości zaczną zbierać krwawe żniwo.

Noc pożera świat

Jak przetrwać inwazję zombie i nie zwariować? „Noc pożera świat” to niezwykle pomysłowy, niepozbawiony humoru i przerażający francuski horror, który łączy w sobie szaleństwo „28 dni później” i humor „Wysypu żywych trupów”. W doborowej obsadzie: Anders Danielsen Lie („Personal Shopper”, „Oslo, 31 sierpnia”), Golshifteh Farahani („Paterson”, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”) i Denis Lavant („Holy Motors”). Film prezentowany m.in. na festiwalach Nowe Horyzonty, Tribeca, Fantasia i FrightFest.

Młody mężczyzna budzi się po imprezie w paryskiej kamienicy i z przerażeniem odkrywa, że miasto zostało opanowane przez hordy wygłodniałych żywych trupów. Aby przetrwać, musi zabarykadować się w starym domu i przystosować się do nowych ekstremalnych okoliczności.

Wyleczeni

Błyskotliwy, przerażający i nowatorski w podejściu do tematyki zombie irlandzki horror o świecie po apokalipsie, w którym udało się wynaleźć antidotum na wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Znakomicie przyjęty na festiwalu filmowym w Toronto pełnometrażowy debiut reżyserski Davida Freyne’a z nominowaną do Oscara Ellen Page („Incepcja”, „Juno”), Samem Keeleyem („Wszystkie odloty Cheyenne’a”) i Tomem Vaughan-Taylorem („Avengers: Wojna bez granic”).

Po wielu latach globalnej epidemii wirusa, zamieniającego ludzi w krwiożercze bestie, zostaje wynaleziony lek, który kładzie kres apokalipsie. Zarażeni wracają do życia, a świat staje przed problemem reintegracji byłych zombie z resztą społeczeństwa niedotkniętą zarazą. Wyleczeni traktowani są z pogardą i nienawiścią, co doprowadza do poważnych społecznych napięć i aktów przemocy. Jednym z wyleczonych jest Senan (Sam Keeley) – młody mężczyzna prześladowany wspomnieniami bestialskich czynów, który trafia pod dach swojej bratowej Abbie (Ellen Page). Jego próba powrotu do codzienności staje się coraz trudniejsza w obliczu nasilającej się społecznej opresji i agresywnych nastrojów.

Sprawdź naszą recenzję filmu Wyleczeni.

Zabij i żyj

Co zrobisz, gdy Twoja ukochana osoba niespodziewanie zwróci się przeciwko Tobie? „Zabij i żyj” to żywiołowa, pełna fabularnych twistów i pozbawiona hamulców filmowa jazda bez trzymanki z rewelacyjnymi rolami Brittany Allen i Hannah Emily Anderson. Bezlitosny horror o miłości, która potrafi być zabójcza. Film w reżyserii Colina Minihana, twórcy cenionych horrorów „Krew na piasku” i „Tropiciele mogił” (jako połowa duetu The Vicious Brothers. Światowa premiera „Zabij i żyj” odbyła się podczas festiwalu filmowego SXSW w Austin.

Jackie (Hannah Emily Anderson) i Jules (Brittany Allen) wyjeżdżają do malowniczego domu nad jeziorem, aby uczcić pierwszą rocznicę ślubu. Żadna z kobiet nie spodziewa się, że idylliczne lasy, będące scenerią dla gorącego uczucia, staną się areną przemocy i makabrycznej gry w kotka i myszkę.

Poroniony

Kultowe obrazy „Dziecko Rosemary” i „Babadook” dobitnie uświadamiają, że macierzyństwo nie jest po prostu trudne – jest ekstremalnie przerażające. Porównywany do „Paranormal Activity”, „Ducha” i wspomnianego arcydzieła Romana Polańskiego, gęsty od napięcia kanadyjski horror o wyczekiwanym macierzyństwie, które zamienia się w koszmar i desperacką walkę o przetrwanie. Laureat nagrody dla Najstraszniejszego filmu na festiwalu The Overlook.

Utrata jednego z bliźniąt podczas porodu wywołuje u Mary wielką traumę. Zdruzgotana śmiercią dziecka, popada w szaleństwo, podejrzewając, że na ocalałe niemowlę czyha złowroga siła, która nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój okrutny plan.

Wszystkie filmy będzie można obejrzeć na ekranach kin studyjnych oraz lokalnych w całej Polsce już 26 października oraz w wybranych kinach również 31 października. Po więcej informacji zapraszamy na stronę FEST MAKABRA.

Oczekujcie również naszych przedpremierowych recenzji wybranych filmów z tegorocznej edycji FEST MAKABRA.