Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

Jamestown Plus recenzja (PS4)

Jamestown

Jamestown Plus to scrollowana strzelanka na konsolę PlayStation 4 autorstwa Final Form Games. Jest to właściwie ulepszona wersja tytułu Jamestown: Legend of the Lost Colony wydanej w 2011 roku na komputery stacjonarne. W porównaniu do pierwowzoru gracze konsolowi otrzymali nowe statki i trochę bardziej rozwiniętą historię.

Fabuła produkcji umieszczona jest w alternatywnej steampunkowej rzeczywistości i opowiada o XVII-wiecznych zmaganiach Hiszpanów, Brytyjczyków i Marsjan o kolonie. Gracz wciela się w pilota kierującego małym statkiem kosmicznym i podobnie, jak w innych grach tego typu musi lecieć w jednym kierunku niszcząc wszystko po drodze oraz manewrując między przeciwnikami oraz pociskami.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, a jednostki przeciwników urozmaicone. Przyjdzie nam walczyć z najróżniejszymi monstrami, jak np. wielkimi pająkami, robalami, dziwnymi statkami kosmicznymi oraz wielkimi bossami. Warto zwrócić uwagę na tych ostatnich. Każdy level kończy się spotkaniem z bardzo odpornym i mocnym przeciwnikiem. Choć ich zachowania są oskryptowane i przechodząc kilka razy daną planszę przewidywalne trzeba przyznać, że walka z nimi jest satysfakcjonująca i zarazem wymagająca. Nie można także zarzucić twórcom braku fantazji przy ich projektowaniu, ponieważ wyglądają naprawdę świetnie.

Każdą misję można przechodzić pojedynczo lub maksymalnie z pomocą czterech graczy. Tryb lokalny jest warty uwagi. Grając w kilku można siebie osłaniać, a w przypadku porażki któregoś ze statków wskrzeszać. Niestety autorzy gry nie dodali tu klasycznego sieciowego multiplayera, jeśli więc nie masz drugiego pada i chętnego towarzysza przyjdzie Ci walczyć z hordami przeciwników w pojedynkę. Twórcy gry mówią, że można zastosować Share Play (choć nie jest to idealne) do gry na odległość z innym graczem. Nie testowałem niestety tej możliwości.

Jamestown Plus (4)

Jamestown Plus nie ma również rewelacyjnego czasu gry, bo do jej przejścia potrzeba około 2-3 godzin i to niestety powtarzając kilka razy te same plansze (przechodząc je na wyższym poziomie). Zakładając, że ktoś od razu zacząłby grać na najbardziej wymagającym poziomie trudności czas ten zmniejszyłby się jeszcze bardziej. Rozgrywkę urozmaica tryb wyzwań, które na pewno największym śmiałkom dodadzą do zegara kilkadziesiąt minut gry. Co nasz czeka w tym trybie? Różnego rodzaju misje, jak np. wytrzymanie na planszy 15 sekund walcząc, a właściwie omijając tysiące pocisków lub zebranie odpowiedniej liczby punktów w ciągu minuty. Od razu odniosłem wrażeniem, że Jamestown Plus z levelami trwającymi 5-10 minut nadałaby się bardziej na mobilną konsolę PlayStation Vita, niż na PlayStation 4.

Grafika jak widać na załączonych screenach jest stylizowana na retro produkcje, i jak przystało na gatunek indie nie można jej nic zarzucić. Jamestown Plus zaimponowało mi natomiast muzyką. Jest naprawdę niezła i nie zamula jak w innych podobnych tytułach.

Jamestown Plus (1)

Gra autorstwa Final Form Games to dobry, ale bardzo krótki tytuł, który spodoba się fanom gatunku oraz osobom lubiącym rozgrywkę na jednej kanapie ze znajomymi. W innym wypadku wydanie prawie 50 złotych na rozgrywkę, która zmusza do przechodzenia kilka razy tych samych lokacji, co potrwa maksymalnie 2-3 godziny, nie jest opłacalne.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Grę do recenzji dostarczył wydawca.

Galeria Jamestown+ PlayStation 4

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement