Jakie akcesoria do PS5 warto wybrać?

Sony Playstation 5 akcesoria dla graczy

Konsola, jeden kontroler, zasilacz, okablowanie i podstawka – właściwie tylko to znajdziemy w pudełku, kupując nowe PlayStation. Zestaw uzupełnia jeszcze instrukcja i preinstalowana w pamięci urządzenia trójwymiarowa platformówka Astro’s Playroom.

To stanowczo zbyt mało, by w pełni wykorzystać potencjał konsoli. W startowej konfiguracji trudno byłoby korzystać z multimediów czy zorganizować wieczór spędzony przy PS5 w towarzystwie kilku osób. Warto więc wyposażyć w dodatkowe akcesoria do PlayStation 5. Ich dobór to oczywiście kwestia waszych potrzeb. By pomóc wam w podjęciu decyzji, wpólnie z serwisem PlanetaGracza.pl stworzyliśmy listę kilku najbardziej przydatnych akcesoriów do nowej konsoli od Sony.

Akcesoria do PS5: Kontroler DualSense

Drugi kontroler to rzecz absolutnie niezbędna – pozwoli wam zagrać w wiele gier wraz ze znajomymi i będzie stanowić zapas na wypadek zgubienia lub uszkodzenia egzemplarza dostarczonego wraz z konsolą. Możecie co prawda użyć pada z PS4, ale nie będzie on działał z nowymi produkcjami. O najnowszych tytułach ukazujących się na „piątkę” przeczytacie na https://planetagracza.pl/newsy/ps5/.

DualSense, bo tak nazywa się pad przeznaczony do PS5, znacznie różni się od swojego poprzednika. Projektanci Sony w dużym stopniu zmienili jego wygląd, nadając mu nowoczesnych linii, a jednocześnie nie rezygnując z charakterystycznego dla całej linii układu. Jeśli chodzi o nowości przyniesione przez DualSense, najbardziej godne uwagi są bardziej niż dotąd realistyczne wrażenia dotykowe, gwarantowane przez aktuatory, które zastąpiły silniki wibracyjne. Kolejna zmiana dotyczy przycisku Share, który został wymieniony na posiadający jeszcze więcej funkcji Create.

Akcesoria PlayStation 5: Pilot do multimediów

Jeśli PlayStation 5 zamierzacie używać nie tylko do grania, ale też korzystania z multimediów, koniecznie wyposażcie się też w dedykowany pilot. Media Remote Pilot ma wszystkie funkcje niezbędne do wygodnego oglądania filmów, materiałów z platform streamingowych czy odtwarzania płyt Blu-ray. W białej, minimalistycznej obudowie zawarto przyciski odtwarzania, pauzy, stopu, przewijania w przód i w tył, nawigacji w menu oraz regulacji głośności. Nie zabrakło też klawiszy umożliwiających szybkie włączenie Netflixa, Disneya, Spotify oraz YouTube.

Dodatki do PlayStation 5: Słuchawki bezprzewodowe Pulse 3D

Ścieżka dźwiękowa coraz częściej jest równie ważna, co grywalność, fabuła i oprawa graficzna. Bez dobrych słuchawek nie sposób jednak przekonać się o tym, w jaki sposób udźwiękowienie kształtuje wrażenia z gry. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, Sony stworzyło zestaw słuchawkowy Pulse 3D. Sercem słuchawek jest silnik Tempest 3D AudioTech, gwarantujący najwyższą jakość dźwięku przestrzennego. Wrażenie bycia otoczonym odgłosami docierającymi z każdej strony szczególnie przydatne będzie przy grze w horrory czy shootery.

W skład zestawu wchodzą też dwa mikrofony, które dzięki funkcji aktywnej redukcji szumów zagwarantują bezproblemową komunikację z innymi graczami podczas rozgrywek online. Sparowanie zestawu Pulse 3D z PlayStation 5 jest banalnie proste – wystarczy po prostu podłączyć do konsoli adapter.

Akcesoria do PlayStation 5: Stacja ładująca do kontrolerów

Rozładowany pad potrafi zepsuć całą zabawę, a wizja grania „po kablu” dla większości graczy przyzwyczajonych do konsoli nowych generacji jest całkowicie nie do przyjęcia. Z drugiej strony jednak o podłączeniu kontrolera do ładowania często zdarza się nam zapomnieć. Prawdopodobieństwo wystąpienia takich sytuacji znacząco ograniczycie dzięki stacji dokującej – skończonej grze wystarczy odłożyć na nią pada.

Artykuł partnerski