Hideaki Itsuno wolał stworzyć Devil May Cry V zamiast Dragon’s Dogma 2

Devil May Cry V

Itsuno udzielił wywiadu VG24/7, w którym powiedział, że Devil May Cry V wcale nie był projektem, który planował od dawna. Jego najnowsze dziecko pierwotnie było prawie całkowicie inne.

Jak przyznaje Hideaki Itsuno, gdy nadszedł czas, aby podjąć decyzję nad czym dalej trzeba będzie pracować, zwrócił się do założyciela studia Capcom – Kenzo Tsujimoto. Japończyk przekazał Itsuno, że jest zainteresowany Devil May Cry V lub Dragon’s Dogma 2. Hideaki mówi:

Więc pomyślałem, ok, wiesz co… zróbmy DMCV. Więc zrobiliśmy.

Itsuno przyznaje jednak, że podczas tworzenia piątej części Devil May Cry miał wiele pomysłów, co zrobić z Dragon’s Dogma 2, lecz nie rozwinął tej myśli.

Japończyk droczył się, że skoro jego praca nad DMCV kończy się już niedługo, to będzie w stanie całkowicie przysiąść do nowego projektu. Nie wiadomo jednak, czy Itsuno miał na myśli Dragon’s Dogma 2. Sam Hideaki mówi:

Zawsze chodziły mi po głowie cztery pomysły, które chciałem zrealizować. Jest jednak pewna różnica między tytułami, które chciałbym zrobić, a nad którymi, według mnie, powinienem pracować dalej. Ale oto właśnie jesteśmy tutaj i… przygotowuję się już do kolejnego projektu. Nie możemy powiedzieć, co to jest, ale nie możemy się też doczekać, aby zacząć nad tym pracować.

Jak myślicie, nad czym teraz będzie pracował Hideaki Itsuno? Nad czym chcielibyście, żeby pracował? Dajcie znać w komentarzach. Tymczasem Devil May Cry V pojawi się już 8 marca na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste z systemem Windows. Dzisiaj pojawiło się nowe demo tej produkcji. Jeśli chcecie poznać więcej informacji na ten temat, zajrzyjcie pod ten link.


Źródło: https://www.dualshockers.com/capcoms-hideaki-itsuno-chose-devil-may-cry-5-over-dragons-dogma-2/