GRiD powraca! Poznaliśmy datę premiery i wiele szczegółów

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.
Grid
Grid

Seria GRID zatrzymała się na edycji Autosport i od tamtego czasu Codemasters nie zdecydowało się na kolejną odsłonę. Jednak dzisiaj pojawił się zwiastun rebootu serii i już na początku września zagramy w nową grę z tego cyklu.

Znowu wcielimy się w kierowcę wyścigowego biorącego udział w wyścigach GRID World Series. Do dyspozycji otrzymamy wiele nowych aut, począwszy od turystycznych, a skończywszy na super autach.

Grid #2

Codemasters da nam dostęp do 70 najpopularniejszych aut na świecie, więc nie zabraknie takich maszyn jak Porsche 911 RSR, Ferrari 488 GTE czy Forda GT40. Wyścigi będą rozgrywane w 12 lokacjach takich jak Havana, Brands Hatch, Shanghai, Indianapolis i wielu innych.

Każda trasa będzie miała parę wariantów różniących się długością i panującymi warunkami atmosferycznymi. Poza mistrzostwami będziemy mogli wziąć udział w potyczkach, czyli wyścigach jeden na jednego.

Grid #1

Fernando Alonso pojawi się w najnowszej produkcji Codemasters i to nie tylko jako konsultant. Gracze będą mogli rywalizować z legendarnym kierowcą, jednak nim do tego dojdzie najpierw będzie trzeba ukończyć wyzwania Alonso.

Auta będą ulegać uszkodzeniom i nie dotyczy to jedynie tych sterowanych przez gracza, ponieważ przeciwnicy również będą na to podatni. Uszkodzenia karoserii to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo każde uszkodzenie będzie wpływać na sterowność, co w niektórych przypadkach może doprowadzi do przedwczesnego zakończenia wyścigu.

Grid 3

Kampania to nie wszystko, ponieważ nie zabraknie trybu dla wielu graczy, gdzie będziemy mogli tworzyć własne wyścigi lub brać udział w już dostępnych.

GRID zadebiutuje 13 września bieżącego roku na PlayStation 4, Xbox One i PC. Gra będzie dostępna w dwóch edycjach, zwykłej i Ultimate.

GRID – Pierwszy zwiastun:

Źródło: https://www.ign.com/videos/2019/05/21/grid-reveal-trailer

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów