Gra Kholat przez weekend dostępna za darmo na Steamie

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Kholat
Kholat

Rodzime studio IMGN.PRO poinformowało, że stworzona przez nie gra Kholat, będzie w ten weekend dostępna za darmo na platformie Steam. W ten sposób twórcy chcą uczcić 60. rocznicę tak zwanej tragedii na Przełęczy Diatłowa, do której nawiązuje ich produkcja.

Gra Kholat pierwotnie zadebiutowała w 2015 roku na PC i spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów, co zaowocowało późniejszymi portami na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, które w 1959 roku miały miejscy w północnej części gór Ural. Wówczas grupa rosyjskich studentów, zginęła podczas wyprawy w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach. Akcja gry rozgrywa się kilka lat po tragicznych wydarzeniach, a bohater stara się odkryć, co tak naprawdę się wydarzyło na Przełęczy Diatłowa.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów