Gra God of War to za mało. Sony planuje film o przygodach Kratosa

God Of War Kratos Dave Bautista
God of War Kratos Dave Bautista

Wygląda na to, że Sony przygotowuje się do filmowej adaptacji przebojowej gry God of War z Kratosem. Japońska firma już prowadziła rozmowy w tej sprawie z potencjalnym reżyserem. Steven S. DeKnight nie jest anonimową osobą w środowisku filmowym i ma swoim koncie takie wysokobudżetowe produkcje jak Pacific Rim czy Daredevil. Rozmowy reżysera z Sony wyglądają na poważne i obie strony są na razie zgodne co do koncepcji filmu.

Miałem kilka wczesnych rozmów z dobrymi ludźmi z Sony PlayStation o filmie God of War, i myślę, że należy do tego podejść jak do adaptacji książki. Dla ludzi, którzy np. czytali „Szczęki”, film jest zupełnie inny, ale oba są fantastyczne.

Reżyser zdradził, że w roli Kratosa widziałby Dave’a Bautistę, który dla szerszej widowni może być znany z roli Draxa Niszczyciela w filmie Strażnicy Galaktyki.

Jednak rozmowy rozmowami, plany planami, a do powstania filmu bardzo daleka droga. Sony nie jest rozrzutne i często mocno ingeruje w wizję reżyserską, dlatego historia upadłych projektów adaptacji na podstawie ekskluzywnych gier na konsolę PlayStation jest zdecydowanie bardziej bogata niż historia nakręconych obrazów. Na film Uncharted czekamy od lat i już chyba niewielu liczy na to, że kiedykolwiek on powstanie.


Źródło: https://geektyrant.com/news/pacific-rim-uprising-director-steven-deknight-has-met-with-sony-about-a-r-rated-gozd-of-war-movie