GameStop: Nintendo Switch cieczy się zainteresowaniem podobnym do Xbox One, ale trafi do innej grupy odbiorców

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Podczas konferencji podsumowującej ostatni kwartał finansowy sklepów GameStop, nie zabrakło kilku zdań o nadchodzącej platformie Nintendo. Paul Raines – prezes sieci, nie ukrywa, że jest zafascynowany Nintendo Switch i ma nadzieję, że sprzęt podniesie sprzedaż gier na japoński sprzęt.

Widzimy silne zainteresowanie klientów premierą nowej konsoli Switch od Nintendo. Switch używa nośników fizycznych, a gry Nintendo nie cieszą się dobrą sprzedażą w formie cyfrowej. Oczekujemy więc, że nowa konsola, napędzi sprzedaż  produktów fizycznych wraz z konsolą.

Według badań, które przeprowadzają analitycy GameStop, zainteresowanie Switch jest podobne do tego jakim cieszyła się konsola Xbox One. To oczywiście może, ale nie musi przenieś się na podobne wyniki sprzedaży. Grupa potencjalnych klientów nowej platformy Nintendo jest zdecydowanie inna i konsola bardziej może trafić w gusta młodszych graczy oraz osób ceniących rozrywkę mobilną.

Switch to bardzo ciekawe urządzenie. Ma ono potencjał, aby stopniowa rozwijać swoją grupę odbiorców. Powody do tego są następujące: IP są bardzo atrakcyjne dla całych rodzin, a gry ruchowe dają dzieciakom mnóstwo frajdy. No i rzecz ostatnia – unikalne właściwości mobilne.

O konsoli Nintendo Switch wciąż jednak wiemy stosunkowo niewiele. Nintendo więcej szczegółów ma podać dopiero w styczniu. Konsola wyląduje na półkach sklepowych w marcu przyszłego roku.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów