Game Industry Conference już 16 października. Będzie się działo

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 3 min.

Już 16 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się konferencja Game Industry Conference. Przez trzy dni słuchacze poznają nowinki technologiczne, poszerzą swoją wiedzę dotyczącą tworzenia gier z takich tematów jak tworzenie grafiki, programowanie, korzystanie z silników, udźwiękowienie gier… i wiele więcej.

To już ósma edycja konferencji (wcześniej znanej pod nazwą Zjazd Twórców Gier). Tej edycji przyświeca idea: więcej, lepiej, mocniej. Rozszerzony o trzeci dzień program, cztery warsztaty (rekrutacja już trwa! http://gic.gd/warsztaty/), imprezy dla prawdziwych geeków i – przede wszystkim – prelegenci reprezentujący najważniejsze firmy z branży: z Polski i ze świata. Wśród nich: Michał Mochocki z Gamedec.UKW, Daniel Vavra z Warhorse Studios, Maciej Wojtala pracujący przy Bulletstorm czy Wiedźminie 3, Karol Duma z Artefix Mundi, Kacper Kościeński pracujący przy Hard West oraz Dead Island, Len de Garcia i Ryan Pergent z CD Projekt Red, Jerome Etienne znany Developer HTML5 promujący Three.js, Matt Rusiniak z Nvidia, Michał Stępień z Jujubee S.A., Viktor Kostik animujący DayZ a także Espen Aarseth jeden z ojców założycieli ludologii i przeszło setka innych. Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie: http://gic.gd/pl/#speakers i jest nieustannie poszerzana.

Zaproszeni goście pochodzą między innymi z takich krajów jak: Norwegia, Czechy, Portugalia, Holandia, Niemcy, Szwecja, Francja, co świadczy o międzynarodowym zasięgu konferencji. Przybywają oni po to, by podzielić się swoją wiedzą, a także by nawiązywać kontakty biznesowe. Usprawnić to ma specjalny system Pitch&Match ułatwiający umawianie spotkań – wystarczy przejrzeć bazę, a następnie zgłosić chęć porozmawiania z wybranymi osobami.

System wyznaczy stolik w specjalnie przeznaczonej do tego sali, a obie strony uzgodnią godzinę, o której będą mogły śmiało wymienić się myślami i przedstawić sobie oferty. Sprzedaż biletów jeszcze trwa. Cieszą się one nieustannym powodzeniem, co gwarantuje, że znane nazwiska pojawią się nie tylko wśród prelegentów, ale także wśród słuchaczy. Informacje o biletach znajdują się na stronie: http://gic.gd/bilety/ Wejście na wszystkie wykłady jest także dostępne dla posiadaczy biletów na Poznań Game Arena na dany dzień, jednak w przypadku specjalnych atrakcji czy rejestracji na warsztaty, pierwszeństwo otrzymują posiadacze biletów na GIC. Gorąco zapraszamy na Game Industry Conference 16. października do Poznania!

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Ruch Projektantów Gier oraz Polish Invasion.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów