Game Industry Conference już 16 października. Będzie się działo

Game Industry Conference e1444074404396

Już 16 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się konferencja Game Industry Conference. Przez trzy dni słuchacze poznają nowinki technologiczne, poszerzą swoją wiedzę dotyczącą tworzenia gier z takich tematów jak tworzenie grafiki, programowanie, korzystanie z silników, udźwiękowienie gier… i wiele więcej.

To już ósma edycja konferencji (wcześniej znanej pod nazwą Zjazd Twórców Gier). Tej edycji przyświeca idea: więcej, lepiej, mocniej. Rozszerzony o trzeci dzień program, cztery warsztaty (rekrutacja już trwa! http://gic.gd/warsztaty/), imprezy dla prawdziwych geeków i – przede wszystkim – prelegenci reprezentujący najważniejsze firmy z branży: z Polski i ze świata. Wśród nich: Michał Mochocki z Gamedec.UKW, Daniel Vavra z Warhorse Studios, Maciej Wojtala pracujący przy Bulletstorm czy Wiedźminie 3, Karol Duma z Artefix Mundi, Kacper Kościeński pracujący przy Hard West oraz Dead Island, Len de Garcia i Ryan Pergent z CD Projekt Red, Jerome Etienne znany Developer HTML5 promujący Three.js, Matt Rusiniak z Nvidia, Michał Stępień z Jujubee S.A., Viktor Kostik animujący DayZ a także Espen Aarseth jeden z ojców założycieli ludologii i przeszło setka innych. Pełna lista prelegentów znajduje się na stronie: http://gic.gd/pl/#speakers i jest nieustannie poszerzana.

Zaproszeni goście pochodzą między innymi z takich krajów jak: Norwegia, Czechy, Portugalia, Holandia, Niemcy, Szwecja, Francja, co świadczy o międzynarodowym zasięgu konferencji. Przybywają oni po to, by podzielić się swoją wiedzą, a także by nawiązywać kontakty biznesowe. Usprawnić to ma specjalny system Pitch&Match ułatwiający umawianie spotkań – wystarczy przejrzeć bazę, a następnie zgłosić chęć porozmawiania z wybranymi osobami.

System wyznaczy stolik w specjalnie przeznaczonej do tego sali, a obie strony uzgodnią godzinę, o której będą mogły śmiało wymienić się myślami i przedstawić sobie oferty. Sprzedaż biletów jeszcze trwa. Cieszą się one nieustannym powodzeniem, co gwarantuje, że znane nazwiska pojawią się nie tylko wśród prelegentów, ale także wśród słuchaczy. Informacje o biletach znajdują się na stronie: http://gic.gd/bilety/ Wejście na wszystkie wykłady jest także dostępne dla posiadaczy biletów na Poznań Game Arena na dany dzień, jednak w przypadku specjalnych atrakcji czy rejestracji na warsztaty, pierwszeństwo otrzymują posiadacze biletów na GIC. Gorąco zapraszamy na Game Industry Conference 16. października do Poznania!

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Ruch Projektantów Gier oraz Polish Invasion.