Frostpunk: Ostatnia Jesień- najnowsze rozszerzenie do Frostpunk już dostępne

Frostpunk
Frostpunk

Kolejne duże rozszerzenie do wydanego w 2018 roku Frostpunk jest już dostępne. Dodatek zatytułowany Ostatnia Jesień (The Last Autumn) przybliży nam wydarzenia poprzedzające historię znaną z podstawowej wersji gry. Jak przyznają twórcy z rodzimego 11 bit studios, jest to najbardziej złożone i największe rozszerzenie do gry. Ostatnia Jesień zabiera nas w podróż do świata sprzed zamieniającej go w bryłę lodu katastrofy. W dodatku podejmiemy ostatnią próbę walki z naturą, kierując budową generatora mającego ocalić naszych ludzi. Doświadczymy nierównej walki z postępującym mrozem stopniowo prowadzącym Imperium Brytyjskie na skraj upadku. Na naszą recenzję rozszerzenia musicie jeszcze odrobinę poczekać.

Twórcy o dodatku wypowiadają się w następujący sposób:

„Wszyscy kojarzą Frostpunka ze śniegiem i zimą, więc naszym celem była zmiana tonu gry i podarowanie naszym graczom czegoś nowego. Było to dla nas wyzwaniem, ale w wyniku tego powstał najbardziej złożony i pełen niuansów scenariusz w całym uniwersum Frostpunka”mówi Kuba Stokalski, Lead Designer gry i dodatku Ostatnia Jasień.

Przypomnijmy, że twarzą dodatku jest Effie MacLachlan, absolwentka cenionego Uniwersytetu w Cambridge, która po raz pierwszy pojawiła się w zwiastunie The Last Autumn. Dziewczyna chcąc dowieść swej wartości w zdominowanym przez mężczyzn świecie, dołączyła do Imperialnej Kompanii Poszukiwawczej. Effie jest jednym z wielu inżynierów, który niedawno zostali wysłani do nieznanej lokacji, by pracować na ściśle tajnym projektem i jest kontrolowana przez jedynego słusznego władcę społeczności we Frostpunku – gracza. Zachęcam do obejrzenia sesji zdjęciowej przybliżającą postać Effie MacLachlan. Przygotowanej została ona przez profesjonalną cosplayerką znaną jako Moosefix. Zdjęcia obejrzeć możecie tutaj. Poniżej zapoznać możecie się z najnowszy, opublikowany z okazji premiery trailerem.

Frostpunk: Ostatnia Jesień – trailer