Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Final Fantasy XV Special Program – DLC do gry anulowane, Hajime Tabata opuszcza Square Enix

Drc4k9kucae2c3o

Square Enix podczas dzisiejszego Final Fantasy XV Special Program miało dla fanów Final Fantasy XV wiele gorzkich informacji. Już na samym początku transmisji twórcy najnowszej odsłony cyklu poinformowali, że ze względu na straty liczące ponad 33 miliony dolarów związane z Luminous Productions, skupiającym się na produkcji nowego AAA i restrukturyzacją studia, kolejne dodatki do gry zostały anulowane. W przyszłym roku nie zagramy już więc w Episode Aranea, Episode Luna i Episode Noctis.

Wydany zostanie jedynie Episode Ardyn, którego premiera została wyznaczona na marzec przyszłego roku. DLC zostanie poprzedzone krótką animacją Final Fantasy XV Episode Ardyn Prologue, która ujawni dodatkowe szczegóły dotyczące historii antagonisty. Wydarzenia samego dodatku będą odbywać się 30 lat przed wydarzeniami z gry.

Po tej informacji dowiedzieliśmy się o odejściu Hajime Tabaty z Luminous Productions, w którym kierował nowym projektem, jak i z całego Square Enix. Szczegóły dotyczące tej decyzji nie zostały ujawnione, jednak Tabata pozostawił dla fanów Final Fantasy XV specjalną wiadomość, którą przeczytacie w galerii załączonej poniżej.

Z dobrych wieści podczas transmisji Square Enix zapowiedziało samodzielne Final Fantasy XV Comrades na PlayStation 4 i Xbox One. W sieciowy moduł produkcji bez wymogu posiadania Final Fantasy XV będziemy mogli zagrać już 12 grudnia tego roku. Comrades w wersji standalone zostanie dodatkowo rozbudowane m.in. o 10 nowych bossów i dodatkowe bronie.

Gracze, którzy już posiadają go w swojej kolekcji DLC, będą mogli pobrać samodzielną wersję bez dodatkowych opłat. Oznacza to, że jeśli interesuje Was wyłącznie tryb multiplayer, będziecie mogli śmiało odsprzedać główne FFXV. Z nowości zmierzających do gry twórcy ujawnili także współpracę z Final Fantasy XIV. Dzięki niej do gry trafią nowe stroje oraz quest Adventurer from Another World. Aktualizacja wprowadzająca tę kolaborację także zostanie wydana 12 grudnia.

Final Fantasy XV Special Program – Zapowedzi:

Final Fantasy XV Special Program – Galeria:

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement