Far Cry 5 – pierwszy zwiastun, data premiery oraz sporo informacji

Far Cry 5 1

Ubisoft tak jak zapowiedział kilka dni temu, zaprezentował dzisiaj kolejną odsłonę serii Far Cry. Otrzymaliśmy nie tylko pierwszy zwiastun zawierający materiały stworzone na silniku gry, ale również poznaliśmy datę premiery i kilka ogólnych informacji o fabule gry.

Far Cry 5 zadebiutuje na PC i konsolach PlayStation 4 i Xbox One 27 lutego 2018 roku. Musimy się więc uzbroić nieco w cierpliwość.

Choć raczej nie ma co się spodziewać rewolucji w rozgrywce, to jednak twórcy postanowili nieco odświeżyć koncepcje serii. Tym razem akcja gry nie będzie się rozgrywała na stacji „koniec świata”, lecz w USA w stanie Montana. Jeden ze stanów o największej powierzchni i zarazem najmniejszym zaludnieniu, wydaje się być idealnym miejscem na spokojne dojrzewanie czystego zła. W Far Cry 5 będziemy musieli walczyć z sektą prowadzoną przez fanatyka religijnego, która rozpanoszyła się w hrabstwie Hope.

Pierwszy raz w historii serii, gracze będą mogli stworzyć bohatera i decydować o jego płci i wyglądzie. Protagonista będzie zastępcą szeryfa, który został wysłany z misją aresztowania Josepha Seeda i uporania się sektą „Ojca”.

W Far Cry 5 ponownie pojawi się kooperacja dla dwóch graczy umożliwiająca przejście kampanii w towarzyszem broni. Nowością będzie za to edytor poziomów.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun Far Cry 5 oraz trzy krótsze materiały, przedstawiające sylwetki bohaterów oraz ich historie.

Zwiastun Far Cry 5

Zwiastun Far Cry 5 – Nick Rye

Zwiastun Far Cry 5 – Mary May Fairgrave

Zwiastun Far Cry 5 – Pastor Jerome Jeffries