F1 2017 zadebiutuje pod koniec sierpnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One

Zobacz pierwszy zwiastun.

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

F1 2017, czyli kolejna odsłona licencjonowanych wyścigów od studia Codemasters, zadebiutuje 25 sierpnia w edycji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Po świetnej, zeszłorocznej odsłonie, fani Formuły 1 z pewnością spore oczekiwania. Wszystko wskazuje na to, że Mistrzowie Kodu nie spoczęli na laurach i w F1 2017 doświadczymy wiele nowości.

W nowej odsłonie powrócą klasyczne bolidy Formuły 1. Na graczy czeka także sporo zmian jak: bardziej rozbudowany tryb kariery, poprawki w rozgrywce wieloosobowej oraz nowy tryb gry – Championship. O nowościach wypowiedział się Lee Mather, dyrektor kreatywny w Codemasters:

W F1 2017, po raz pierwszy w historii, w trybie kariery będziecie się ścigać klasycznymi bolidami. W trakcie sezonu będziecie zapraszani na różne wyścigi z udziałem klasycznych maszyn. Chcemy też bardziej urozmaicić F1 2017 dodając cztery alternatywne wersje torów oraz wiele nowych mechanizmów rozgrywki. Klasyczne bolidy będą też dostępne w innych trybach, w tym w grze wieloosobowej i próbach czasowych.

Deweloperzy przygotowali zwiastun prezentujący trzy historyczne bolidy, które trafią do gry: McLaren MP4/4 z 1988 roku (model Alaina Prosta i Ayrtona Senny), Williams FW14B z 1992 roku (model Nigela Mansella i Riccardo Patrese’a) oraz Ferrari F2002 z 2002 roku (model Rubensa Barrichello i Michaela Schumachera). W najbliższych tygodniach ujawnione zostaną kolejne klasyczne bolidy, które będą dostępne w z F1 2017.

Zwiastun F1 2017