Ekskluzywne tytuły dla Xbox One dostępne w dniu premiery w ramach Xbox Game Pass

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Wprowadzona przez Microsoft w czerwcu 2017 roku usługa abonamentowa Xbox Game Pass, szybko zyskała na popularności. Nie ma jednak co się dziwić, skoro gracze dzięki niej za niespełna 30 zł miesięcznie otrzymują dostęp do ponad 100 pełnych gier cyfrowych na konsoli Xbox One oraz tytułów z konsoli Xbox 360 dostępnych we wstecznej kompatybilności. W ciągu kilku miesięcy Microsoft rozbudowały ofertę Game Pass do ponad 150 gier, ale mimo to nie ma zamiaru zwalniać. Dzisiaj amerykański gigant ogłosił, że usługa Xbox Game Pass będzie obejmować dostęp do wszystkich gier wydanych przez Microsoft Studio i to od dnia ich premiery.

Oznacza to, że taka produkcja jak Sea of Thieves, której debiut jest zaplanowany na 20 marca tego roku, może być dla graczy dostępna w pełnej wersji za atrakcyjny cenowo abonament. Planowane jest również umożliwienie dostępu na podobnych zasadach do już zapowiedzianych tytułów ekskluzywnych, w tym State of Decay 2 i Crackdown 3. Podobnie będzie z nowymi odsłonami takich popularnych serii jak Halo, Forza czy Gears of War.

Phil Spencer, Head of Gaming w Microsoft powiedział:

Słuchaliśmy opinii naszych klientów i to była najbardziej pożądana przez nich funkcja. Plan wydawania wszystkich nowych tytułów własnych Microsoft Studios na wyłączność dla konsoli Xbox One w usłudze Xbox Game Pass w tym samym czasie, co ich globalna premiera, ma na celu zapewnienie większej swobody wyboru sposobu, w jaki gracze korzystają z gier. Rozumiemy również jak ważnym dla graczy aspektem jest dostęp do najnowszych produkcji w atrakcyjnej cenie. Dlatego podjęliśmy prace nad nowymi możliwościami dostarczania treści naszym klientom.

Trzeba przyznać, że odważna decyzja Microsoftu robi wrażenie i wydaje się być dla graczy bardzo atrakcyjną opcją. Pytanie tylko, czy cena za usługę nie wzrośnie w najbliższym czasie.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów