Dziś premiera Röki! Urocza przygodówka zabierze nas do magicznego świata inspirowanego skandynawskim folklorem

Roki
Roki

Röki to propozycja od debiutującego studia Polygon Treehouse. Produkcja od dzisiaj dostępna jest na PC, a w niedalekiej przyszłości powinniśmy doczekać się wersji na Nintendo Switch. Wszystkich zainteresowanych przeżyciem magicznej przygody w świecie inspirowany skandynawskim folklorem zachęcam do zapoznania się z poniższym trailerem.  

Röki – trailer

Röki sprawia wrażenie gry, w której łatwo zakochać się od pierwszego wyjrzenia. Gracz wcieli się w postać dziewczyny o imieniu Tove. Obdarzona nadzwyczajnymi zdolnościami bohaterka wyruszy w podróż przez pełen tajemnic świat. W trakcie naszej wiodącej nieprzetartymi szlakami przygody napotkamy mityczne stwory oraz całą masę magicznych przedmiotów. Twórcy obiecują wymagającą i zapadającą w pamięć rozgrywkę, a jednorazowe ukończenie gry może zająć do piętnastu godzin.

Röki to przygodówka posiadająca cechy typowe dla gatunku. Gracz zmierzy się więc z całą masą łamigłówek, których rozwiązanie będzie wymagało zaangażowania szarych komórek. W osiągnięciu celu pomogą nam zdobyte podczas podróży przedmioty. Kluczowym będzie ich umiejętne wykorzystanie, a także łączenie w bardziej złożone konstrukty.

Jeśli jesteście ciekaw jak w praktyce wypada Röki, to nasza recenzja powinna ukazać się już wkrótce.