DualShock 5 na pierwszych szkicach patentowych

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.
Dualshock 5
Dualshock 5

Firma Sony zarejestrowała w japońskim urzędzie patentowym projekt kontrolera dla konsoli PlayStation 5, który zapewne nosić będzie nazwę DualShock 5.

W dokumentacji nie zabrakło szkiców, przedstawiających koncepcyjny wygląd następcy DualShocka 4. Grafiki jasno wskazują, że będzie się on różnił bryłą. Zmianie ulegnie również wielkość triggerów, a także gałki analogowe.

Ponadto kontroler dedykowany konsoli PlayStation 5, według rysunków, posiada też port USB-C. Jedną z najważniejszych zmian wydaje się brak paska świetlnego, co na pewno ucieszy niektórych użytkowników.

Dualshock 5 Vs Dualshock 4

Warto wspomnieć, że redakcja Wired, która w swoich artykułach szczegółowo opisywała konsolę PlayStation 5, a także różne jej elementy, wskazywała, że DualShock 5 będzie bardzo podobny do swojego poprzednika.

Od jakiegoś czasu wiadomo także, że nowy kontroler firmy Sony będzie miał adaptacyjne spusty, które mają zaoferować lepsze doznania.

Ponadto deweloperzy będą mogli ustawić przyciski R2 i L2, aby reagowały na różną siłę nacisku, dzięki czemu używanie łuku lub pistoletu maszynowego powinno teraz wydawać się „prawdziwsze”. Pad zostanie również wyposażony w lepsze głośniki i haptyczne wibracje.

Sprawdź także:

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2019/11/ps5_controller_looks_a_lot_like_dualshock_4_in_new_patent

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów