Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS5

DualShock 5 na pierwszych szkicach patentowych

Dualshock 5
Dualshock 5

Firma Sony zarejestrowała w japońskim urzędzie patentowym projekt kontrolera dla konsoli PlayStation 5, który zapewne nosić będzie nazwę DualShock 5.

W dokumentacji nie zabrakło szkiców, przedstawiających koncepcyjny wygląd następcy DualShocka 4. Grafiki jasno wskazują, że będzie się on różnił bryłą. Zmianie ulegnie również wielkość triggerów, a także gałki analogowe.

Ponadto kontroler dedykowany konsoli PlayStation 5, według rysunków, posiada też port USB-C. Jedną z najważniejszych zmian wydaje się brak paska świetlnego, co na pewno ucieszy niektórych użytkowników.

Dualshock 5 Vs Dualshock 4

Warto wspomnieć, że redakcja Wired, która w swoich artykułach szczegółowo opisywała konsolę PlayStation 5, a także różne jej elementy, wskazywała, że DualShock 5 będzie bardzo podobny do swojego poprzednika.

Od jakiegoś czasu wiadomo także, że nowy kontroler firmy Sony będzie miał adaptacyjne spusty, które mają zaoferować lepsze doznania.

Ponadto deweloperzy będą mogli ustawić przyciski R2 i L2, aby reagowały na różną siłę nacisku, dzięki czemu używanie łuku lub pistoletu maszynowego powinno teraz wydawać się „prawdziwsze”. Pad zostanie również wyposażony w lepsze głośniki i haptyczne wibracje.

Sprawdź także:

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement