Dontnod Entertainment zadowolone z wyników sprzedaży gry Vampyr

Vampyr
Vampyr

Francuskie studio Dontnod Entertainment  przedstawiło raport finansowy za 2021 rok. Wynika z niego, że największym sukcesem firmy w ostatnich latach jest gra Vampyr, której sprzedaż od premiery w 2018 roku osiągnęła 2 milionów egzemplarzy. Z kolei w sklepie Epic Games Store darmowa kopia projektu została pobrana 8 milionów razy. Vampyr jest więc największym sukcesem studia od czasu pierwszego Life is Strange.

Zdecydowanie gorzej wiedzie się przygodówce Twin Mirror. Gra nie spełniła oczekiwań twórców, pomimo wsparcia firmy Epic umową na roczną wyłączność. Do tej pory udało się pokryć jedynie 75% kosztów produkcji.

Obecnie deweloperzy pracują nad 8 projektami, które mają ukazać się do 2025 roku. Jednym z nich jest gra RPG tworzona wspólnie z członkami belgijskiego studia Tolima. Jego premiery możemy się spodziewać w 2023 rok. Z kolei Dontnod Montreal, w składzie, którego jest sporo członków tworzących Life is Strange, pracuje nad kolejną przygodówką.

Najbliżej premiery jest gra Gerda: A Flame in Winter, która zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC oraz konsoli Nintendo Switch.