Dlaczego fotele gamingowe mogą być lepszym rozwiązaniem niż fotele biurowe?

pro-gamer.pl
pro-gamer.pl

Coraz więcej osób decyduje się na zakup fotela gamingowego i to nawet w przypadku zupełnego braku zainteresowania grami komputerowymi. Producenci foteli dla graczy pod wieloma względami przebili tradycyjne meble biurowe, dlatego nikogo nie powinna dziwić popularność produktów gamingowych. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości fotel dla gracza.

Więcej możliwości regulacji oparcia, siedziska i podłokietników

Fotele biurowe przeważnie mają możliwość regulacji, jednak pod tym względem nadal wypadają dość blado w porównaniu z fotelami gamingowymi. W ofercie PRO-GAMER na każdym kroku można natrafić na produkty z bardzo rozbudowaną opcją regulacji oparcia oraz siedziska. Ponadto w przypadku foteli dla graczy obowiązkowym elementem są wygodne, często regulowane podłokietniki, których przeważnie brakuje w meblach biurowych.

Bardzo istotną dla graczy funkcją foteli gamingowych jest możliwość zablokowania oparcia w dowolnej pozycji pionowej przy pomocy mechanizmu TILT. Jeszcze lepsze dopasowanie oraz stabilność gwarantuje mechanizm MULTI-BACK, który pozwala na zablokowanie oparcia zarówno w pozycji pionowej, jak i w dowolnych pozycjach odchylonych. Oba mechanizmy można także spotkać w fotelach biurowych, jednak nadal nie jest to standard.

Stworzone z myślą o osobach spędzających wiele godzin przed ekranem

Każdy element nowoczesnego fotela gamingowego został zaprojektowany z myślą o osobach, które spędzają niemalże cały dzień przed ekranem komputera. Głównym celem producentów jest zapewnienie maksymalnego komfortu przy jednoczesnej trosce o zdrowie gracza. Fotele gamingowe są bardzo często wyprofilowane w taki sposób, żeby odciążać i zabezpieczać kręgosłup, szyję oraz nadgarstki gracza.

W branży gamingowej fotele z wysokimi zagłówkami oraz podłokietnikami to standard, który nadal nie jest w pełni oczywistą kwestią w przypadku foteli biurowych. Warto również zwrócić uwagę na różnicę w budowie obu foteli. Modele biurowe przeważnie mają dość prostą i klasyczną konstrukcję, natomiast większość producentów foteli dla graczy stawia na konstrukcję kubełkową, która inspirowana jest fotelami w samochodach rajdowych i zapobiega nadwyrężeniem.

Ultranowoczesny design

Fotele gamingowe zrobiły naprawdę szybką i efektowną karierę nie tylko w pokojach graczy, w dużej mierze ze względu na swój ultranowoczesny design. Wielu producentów inspiruje się fotelami samochodowymi i stawia na projekty z futurystyczną nutą. Taki styl zdecydowanie wpisuje się w obowiązujące trendy i przemawia do fanów nowoczesnych wnętrz.

Zdecydowana większość foteli dla graczy prezentuje się bardzo profesjonalnie i luksusowo. Najpopularniejsi youtuberzy gamingowi nie bez powodu nagrywają swoje filmy z bardzo wygodnego i nowoczesnego siedziska. I choć oferta foteli biurowych również staje się coraz bardziej futurystyczna, to nadal w tej kategorii dominuje klasyczny, elegancki styl.


Źródło: Artykuł partnerski