Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

FILMY I SERIALE

Disco Elysium otrzyma własny serial

Disco Elysium Recenzja

Jedna z najlepszych gier RPG zeszłego roku doczeka się własnej telewizyjnej produkcji. Deweloper ZA/UM podpisał umowę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment, na mocy której powstanie serialowa adaptacja gry Disco Elysium. Za produkcję serialu odpowiadać będzie Dmitri M. Johnson, założyciel i prezes dj2 Entertainment. Johnson ostatnio był koproducentem filmu Sonic. Szybki jak błyskawica, który po zaledwie pięciu weekendach stał się najbardziej dochodowym filmem na podstawie gry wideo w Ameryce.

Dmitri M. Johnson w oświadczeniu wychwalał nieograniczone możliwości, jakie daje ogromne uniwersum Disco Elysium. Przyznał też, jak bardzo podekscytowany jest cały zespół dj2, który dostanie możliwość poszerzenia świata gry.

Natomiast scenarzystka Helen Hindpere z ZA/UM powiedziała, że są bardzo wdzięczni jak dobrze przyjęła się gra i cieszą się na wspólną współpracę z firmą Johnsona, dzięki której Disco Elysium będzie mogło dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Disco Elysium1

Na chwilę obecną serialowa adaptacja Disco Elysium jest we wczesnej fazie preprodukcji. Firma dopiero kompletuje skład scenarzystów, aby ruszyć z pracami nad serialem pod koniec bieżącego roku. Póki co nie wiadomo, czy serial pojawi się w którymś z serwisów streamingowym, czy może zadebiutuje w jednej ze stacji należącej do sieci kablowej.

Dla studia dj2 nie jest to jedyny projekt będący adaptacją gry wideo, w którą są zaangażowani. Produkują również seriale na podstawie Sleeping Dogs z Donnie Yenem oraz Echo, współprodukując z firmą Fenix Studios, należącą do reżysera F. Gary’ego Gray’a.

Zanim serial pojawi się na małym ekranie, warto samemu przekonać się, czym jest Disco Elysium. Naszą recenzję gry znajdziecie w TYM miejscu.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement