Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

FILMY I SERIALE

Disco Elysium otrzyma własny serial

Disco Elysium Recenzja

Jedna z najlepszych gier RPG zeszłego roku doczeka się własnej telewizyjnej produkcji. Deweloper ZA/UM podpisał umowę z firmą produkcyjną dj2 Entertainment, na mocy której powstanie serialowa adaptacja gry Disco Elysium. Za produkcję serialu odpowiadać będzie Dmitri M. Johnson, założyciel i prezes dj2 Entertainment. Johnson ostatnio był koproducentem filmu Sonic. Szybki jak błyskawica, który po zaledwie pięciu weekendach stał się najbardziej dochodowym filmem na podstawie gry wideo w Ameryce.

Dmitri M. Johnson w oświadczeniu wychwalał nieograniczone możliwości, jakie daje ogromne uniwersum Disco Elysium. Przyznał też, jak bardzo podekscytowany jest cały zespół dj2, który dostanie możliwość poszerzenia świata gry.

Natomiast scenarzystka Helen Hindpere z ZA/UM powiedziała, że są bardzo wdzięczni jak dobrze przyjęła się gra i cieszą się na wspólną współpracę z firmą Johnsona, dzięki której Disco Elysium będzie mogło dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Disco Elysium1

Na chwilę obecną serialowa adaptacja Disco Elysium jest we wczesnej fazie preprodukcji. Firma dopiero kompletuje skład scenarzystów, aby ruszyć z pracami nad serialem pod koniec bieżącego roku. Póki co nie wiadomo, czy serial pojawi się w którymś z serwisów streamingowym, czy może zadebiutuje w jednej ze stacji należącej do sieci kablowej.

Dla studia dj2 nie jest to jedyny projekt będący adaptacją gry wideo, w którą są zaangażowani. Produkują również seriale na podstawie Sleeping Dogs z Donnie Yenem oraz Echo, współprodukując z firmą Fenix Studios, należącą do reżysera F. Gary’ego Gray’a.

Zanim serial pojawi się na małym ekranie, warto samemu przekonać się, czym jest Disco Elysium. Naszą recenzję gry znajdziecie w TYM miejscu.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

PUBLICYSTYKA

Idąc za ciosem, wraz z Kasjanem i Robertem postanowiliśmy wziąć pod lupę kolejną znaną i powszechnie lubianą serię – Call of Duty. Marce tej...

PUBLICYSTYKA

Witajcie! Zapraszamy Was do naszego nowego cyklu, w którym podsumowujemy najbardziej znane serie gier w formie rankingu – od najgorszej do najlepszej części. W...

TANIE GRANIE

Epic Games ponownie umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Surviving Mars za darmo do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Surviving Mars to strategia ekonomiczna...

RECENZJE GIER

Rekurencja. Za tym raczej niezbyt spotykanym na co dzień pojęciem kryje się coś, co wszyscy znamy. Jak podaje Wikipedia: odwoływanie się np. funkcji lub...

Advertisement