Diablo 3 na Switcha oficjalnie zapowiedziane. Znamy szczegóły nowego portu

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Diablo 3 Switch
Diablo 3 Switch

Zarówno Nintendo jak i Blizzard potwierdziły, że jeszcze w tym roku na konsoli Switch zadebiutuje Diablo 3: Eternal Collection. Tym samym plotki głoszone już od lutego, okazały się prawdziwe.

Wersja Diablo 3 na Nintendo Switch po raz pierwszy pozwoli graczom zanurzyć się w trybie przygody, bez konieczności wcześniejszego przechodzenia przez kampanię. Blizzard zakłada więc, że wśród kupujących grę na Switcha będzie wielu doświadczonych graczy, którzy woleliby pominąć fabułę, którą mieli okazję już przejść na innych platformach.

Podobnie jak inne wersje konsolowe, Diablo 3 na Switcha  będzie obsługiwać maksymalnie czterech graczy lokalnie na jednej konsoli, a także w trybie online. Co ważniejsze, jeśli chodzi o wersję przenośną, będzie ona w pełni obsługiwać grę offline. Gra online będzie dostępna za pośrednictwem nowej płatnej usługi Nintendo, która zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu.

Niestety nie będzie można przenieść swoich postępów z PC lub istniejących konsolowych wersji gry, jak to miało miejsce dotychczas w konsolowych portach.

Diablo 3 będzie na Switchu działać w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 720p w trybie przenośnym  i 960p w trybie zadokowanym.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów